CEYHAN BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHAN BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI

Bu haber 27 Aralık 2018 - 15:24 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

olası yangınlara karşı alınan tedbirleri güçlendirmek amacıyla belediyede görev yapan personelleri için yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Parkbahçe müdürlüğü sahasında tüm birim Amirleri ve personelin katılımı ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin öncülüğünde Ceyhan Belediyesi personeline yangın anında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.

Her gün binlerce vatandaşa hizmet veren Ceyhan Belediye personelini bilgilendirmek amacı ile düzenlenen tatbikatta İtfaiye görevlileri, yangın söndürme tüpü sıkarak alevlerin oksijen ile bağlantısının nasıl kesileceğini belediye çalışanlarına uygulamalı olarak gösterdi. Eğitimde yangın çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, yangın söndürmede kullanılan maddeler, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konularda uygulamalı olarak bilgiler verildi.

Tatbikatların önemine değinen Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, “Deprem, yangın gibi meydana gelebilecek afetlere karşı personelimizin her zaman hazır olmasına gayret gösteriyoruz. Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikat ve eğitimler ile çalışanlarımızın bilgi birikimini artırıyoruz. Yangın tatbikatı ile personelimiz herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrenmiş oluyor” dedi.