CEGEM, YENİ YERİNDE YENİ BAŞARILARA İMZA ATACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEGEM, YENİ YERİNDE YENİ BAŞARILARA İMZA ATACAK

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Daima gençlerin yanında olacağız” dedi.

Bu haber 07 Mayıs 2023 - 15:13 'de eklendi ve 241 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Daima gençlerin yanında olacağız” dedi

CEGEM, yeni yerinde yeni başarılara imza atacak

Ceyhan’da eğitim-öğretimin yüz akı Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (CEGEM) yeni yerinde yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen CEGEM binasını boşaltan belediye ekipleri, öğrencilerin sorunsuz, stresten uzak, huzurlu bir şekilde sınavlara hazırlanması için yeni binayı da kullanıma hazır hale getirdi. Ceyhan’daki tüm gençlerin eğitim-öğretimine katkı sunmakla kalmayıp önemli üniversiteleri ve liseleri kazanmalarına olanak sağlayan CEGEM’in vazgeçilmezliğine dikkat çeken Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ceyhanlı gençlerimizi daha iyi ve çağdaş bir geleceğe hazırlamak için çıktığımız bu eğitim yolunda taviz vermeden, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak emin adımlarla ilerliyoruz. Depremden etkilenen binamızı boşalttık ve yeni yerimizi kısa bir süre içerisinde hazır hale getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Geçmişten bu güne Türkiye’nin en saygın üniversitelerini kazanan öğrencilerimize yenilerini eklemek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.
“CEGEM’LE VE ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Tamamen ücretsiz olan CEGEM’in sadece üniversite ve lise sınavlarına hazırlık kursundan ibaret olmadığına işaret eden Başkan Hülya Erdem, “CEGEM, her geçen gün çıtasını yükseltiyor. Basketboldan futbola, gitar kurslarından Türk Halk Dansları’na, bağlamadan baleye kadar bir çok alanda gençlere hizmet sunan CEGEM, ilçemiz eğitiminde fırsat eşitliği de sağlıyor. CEGEM sayesinde Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Hemşirelik, Mühendislik ve Mimarlık, Eğitim Fakülteleri, Meslek Yüksek Okullarının bir çok bölümünde okuyan pırıl pırıl öğrencilerimiz var. CEGEM’le ve Ceyhanlı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.
CEGEM’DE HER ŞEY ÜCRETSİZ

Başkan Hülya Erdem, CEGEM bünyesinde 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik üniversite hazırlık kursunda 2 yıl üst üste derece yapıldığını belirterek, “CEGEM’in yeni yerinde haftanın 6 günü eğitimimiz devam ediyor. 300 öğrenci kapasitesiyle yeni döneme başladık. Her hafta ders başında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile öğrencilerimizin kurum dışında girecekleri Türkiye geneli sınavları da CEGEM kapsamında ücretsiz yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çukurova’nın tek, Ceyhan’ın ilk ve tek kadın Belediye Başkanı Hülya Erdem, daima genç nesillerin yanında yer alacaklarını sözlerine ekledi.