Büyükşehir’den istihdamın artırılmasına yönelik önemli hizmet | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

Büyükşehir’den istihdamın artırılmasına yönelik önemli hizmet

Bu haber 03 Kasım 2022 - 17:05 'de eklendi ve 123 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin; vatandaşların meslek edinmesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalarla iş edinme şansı bulması için hayata geçirdiği Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi (NİYET) yoğun ilgi görüyor. NİYET Akademi kapsamında; işaret dili, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, bilgisayar, örgü, dokuma, punch, büro yönetimi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe ve finansman, düz dikiş makinası gibi birçok alanda eğitim veriliyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nce merkez ve kırsal ilçelerde hayata geçirilen, 16 yaş ve üzeri tüm vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veren Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi (NİYET), özellikle üniversite mezunu işsiz gençler tarafından rağbet görüyor. İşaret dili, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, bilgisayar, örgü, dokuma, punch, büro yönetimi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe ve finansman, düz dikiş makinası eğitimi gibi birçok alanda eğitim alan kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika veriliyor. Seyhan, Çukurova, Yumurtalık, Karaisalı ilçelerinde faaliyet gösteren kurs merkezlerine İmamoğlu ve kent meydanında açılacak olan yeni kurs merkezlerinin de eklenmesiyle hizmet ağı genişleyecek.
Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi’nden (NİYET) yararlanmak isteyen vatandaşlar 0322 455 39 92 – 0322 455 35 41 numaralı telefonlardan ve niyetakademi.adana.bel.tr internet adresinden bilgi edinip kayıt yaptırabiliyor.