Büyükşehir, Sarıçam’ın su sorununu dev yatırımlarla çözüyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Büyükşehir, Sarıçam’ın su sorununu dev yatırımlarla çözüyor

ASKİ’nin 64 köye su ulaştırma projesi devam ederken, 5000 konutluk TOKİ projesinin su ihtiyacı için de kapsamlı çalışmalar sürüyor.

Bu haber 31 Temmuz 2023 - 15:57 'de eklendi ve 58 views kez görüntülendi.

Başkan proje kapsamındaki çalışmaları denetledi

ASKİ'nin 64 köye su ulaştırma projesi devam ederken, 5000 konutluk TOKİ projesinin su ihtiyacı için de kapsamlı çalışmalar sürüyor.

Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Sarıçam'da yaşanan su sorununa kalıcı çözüm getirmek için dev yatırımları hayata geçiriyor. Akkuyu ve Buruk Mahallelerinin su ihtiyacıı karşılamak için harekete geçen ASKİ ekipleri, 37 kilometre uzunluğunda içme suyu hattının döşemesini yapıyor. Bunun yanı sıra sağlıklı ve kaliteli su teminini sağlamak için 4000 m3 ve 2000 m3 kapasiteli iki adet içme suyu deposu yapılıyor.

ARTAN SU İHTİYACI KARŞILANACAK

Akkuyu Mahallesi'nde inşa edilen içme suyu deposuna giderek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen , ‘'Çok ciddi ve kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Proje kapsamında 64 köyümüze su götürme işi var. Bugüne kadar 12 köyümüze su verildi. Bu bölgede 5000 konutlu bir TOKİ projesi var ve onlar hızla dolmaya başladı. Oraların su ihtiyacı olağanüstü arttı. Burada şimdi 4000 ton kapasiteli bir gömme depo yapılıyor. 37 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı inşa ederek suyu buraya getiriyoruz. Buradan TOKİ'ye iletiliyor. Şu ana kadar bu projeye harcadığımız para 200 milyon liraya ulaştı ve muhtemelen daha da artacak. Sarıçam'da yaşayan vatandaşlarımıza feda olsun'' dedi.

64 köye su ulaştırma projesi kapsamında Karayusuflu, Kepeztepe, Tülüler, Kösefakılı, Turunçlu, Çirişgediği, Taşkent, Kargakekeç, Çiçekli, Aflak, Ayvalı, Eğeciuşağı mahallelerine su ulaştırıldı.

Çalışmalar tamamlandığı zaman Sarıçam'ın su ihtiyacı tamamen karşılanacak ve vatandaşlar sağlıklı, kaliteli, kesintisiz içme suyuna kavuşmuş olacak.