Büyükşehir Belediyesi, festivalde farkını ortaya koydu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Büyükşehir Belediyesi, festivalde farkını ortaya koydu

Bu haber 12 Ekim 2021 - 12:15 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Adana mutfağını dünyayla buluşturan ‘5. Uluslar arası Adana  Lezzet Festivali’ sone erdi. Üç gün süren festival bu yıl ‘Coğrafya Lezzettir’ temasıyla gerçekleştirildi.

Festivalde en dik kat çeken stantlar ise belediye stantlarıydı. Neredeyse bütün belediyeler, üreticiden satın aldıkları organik ürünleri ülkenin dört bir yanından gelenlere sundu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Park festival alanındaki standında konukları ağırlama bölümü oluşturulmuş, çay, kahve ve şalgam ikramı yapılıyor.

Festival alanında Adana Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş birliğiyle kurulan Meryem Kadın Girişim-Üretim ve İşletme Kooperatifi standı da yer alıyor. Mantar üretimi, seracılık, meyve ve sebze kurutma işi, siperlik üretimi ile maske üretimi gibi alanlarda faaliyet gösteren kooperatif, Adana’ya göçle gelen ve bir çok açıdan dezavantajlı olan kadınlara da iş olanağı sağlıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi Genel Koordinatörü Ayşegül Yılgör , Büyükşehir Belediyesi’nin kadınların meslek edinmesi ve aile bütçelerine katkı sunması için hayata geçirdiği “Payhane”nin de festival alanında standı bulunduğunu, belirterek, “Belediyemizin  meslek edindirme kapsamında akademi stantları da festival boyunca aktif olarak yerini aldı. Niyet akademi de bunlardan biri. Yine Meryem Kadın Kooperatifi, Payhane stantlarında da kadınlarımızın ürettiği ürünler satışa sunuldu” dedi.