Bulca Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Bulca Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi

TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü eski muhabirlerinden, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyelerinden, Basın Şeref Kartı sahibi Abdullah BULCA son yolculuğuna uğurlandı.

Bu haber 07 Temmuz 2023 - 12:09 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

Bulca Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi

TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü eski muhabirlerinden, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyelerinden, Bası Şeref Kartı sahibi Abdullah BULCA son yolculuğuna uğurlandı.

86 yaşında 2çocuk babası olan merhum, Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ÇGC Başkanı , merhum Abdullah Bulca'nın vefatından üüntü duyduklarını belirterek, “Abdullah abimiz, saygı duyduğumuz, eski kuşak basın emekçilerinden biriydi. Cemiyetimizin kurucuları arasındaydı. Saygın ve babacan kişiliğinin yanı ıra hoşgörülü ve mesleki birikimleriyle de dikkat çeken bir isimdi. TRT'nin tedrisatından geçen Abdullah Bulca; bir süredir rahatsızdı. Kaybından dolayı çok üzgünüz. Ailesine, sevenlerine ve basın camiamıza başsağlığı diliyoruz” dedi.

ÇGC Eski Başkanlarından Kurtar Çakın da; Abdullah Bulca ile basın sektörü içerisinde uzun süre aynı dönemde birlikte bulunduk. Herkesin sevgisini ve takdirini kazanmış bir insandı. Kimseyi incitmez, kötü söz söylemezdi. TRT'nin 'daki saygın isimleri arasında yer almıştı. Haber peşinde koştuğumuz günlerde uzun uzun sohbetlerimiz olmuştu. Kaybından dolayı çok üzgünüm. Başımız sağolsun” diye konuştu.