Buğday fiyatında belirsizlik ortadan kalktı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Toplumsal şiddet bitsin artık”

Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yerel Haberler

“Bahçede 2, markette 20 lira”

Genel, Siyaset, Yerel Haberler

Buğday fiyatında belirsizlik ortadan kalktı

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, açıklanan buğday fiyatlarının üreticilere ilaç gibi geldiğini söyleyerek “Belirsizlik ortadan kalktı” dedi.

Bu haber 07 Haziran 2023 - 13:38 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

Bilgiç, “Açıklanan buğday fiyatları ölge üreticisine ilaç oldu”

(ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, açıklanan buğday fiyatlarıın üreticilere ilaç gibi geldiğini söyleyerek “Belirsizlik ortadan kalktı” dedi.

BELİRSİZLİK ORTADAN KALKTI

ATB Başkanı Şahin Bilgiç, yaptığı yazılı açıklamada “Çukurova'da 2023 yılı buğday hasadı tamamlanmak üzereyken, Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan TMO müdahale alım fiyatları, binbir emek ve zahmetle üretim yapan çiftçilerimize can suyu oldu. Adeta ilaç gibi geldi. Açıklanan hububat fiyatları piyasalarda ki belirsizlikleri ve isteksizlikleri ortadan kaldırdı.” dedi.

DEVLETİMİZ ÜRETİCİLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR

Başkan Bilgiç, “Adana'da yetiştirilen birinci sınıf ekmeklik buğday fiyatı 9.350 TL/ton, 2. sınıf ekmeklik buğday fiyatı 9.250 TL/ton oldu. Bu fiyatlardan TMO ve Lisanslı Depolarda alınmaya başlanmıştır. Dünya fiyatları İle yeni açıklanan bu fiyatları karşılaştırdığımızda Üreticilerimize devletimizin sahip çıktığını görüyoruz. Her zaman Adana Ticaret Borsası olarak ifade ettiğimiz bir şey var. Tarım alanlarımızda ekip dikeceğimiz bir karış boş toprak bırakmayacağız. Tarımda sürdürülebilirlik ve kendi kendimize yetebilmek ancak böyle sağlanabilir. Tüm Üreticilerimize emeklerinin karşılığını alacakları bereketli bir yıl olması dileklerimle, açıklanan buğday fiyatları hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.