Bu zulümleri durdurun! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Bu zulümleri durdurun!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a sesleniyorum. Cumhur İttifakı’na mensup oldukları gerekçesiyle çalışanları işten çıkartmanızı kınıyorum.

Bu haber 18 Mayıs 2023 - 19:02 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayı Zeydan Karalar'a sesleniyorum. Cumhur İttifakı'na mensup oldukları gerekçesiyle çalışanları işten çıkartmanızı kınıyorum. Bu uygulamadan vazgeçin, zulümleri durdurun. On ay sonra zaten gideceksiniz. Adana halkı en demokratik şekilde tepkisini gösterir, bu zulümler yanınıza kalmaz, Adana sokaklarında gezemeyecek duruma gelirsiniz” dedi.

“Bu zulümleri durdurun!”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 'a yönelik, “Cumhur İttifakı'na mensup oldukları gerekçesiyle çalışanları işten çıkartmanızı kınıyorum. Bu uygulamadan vazgeçin, zulümleri durdurun.” çağrıı yaptı.

Zeydan Karalar'ın “Siyasi rüşvet” teklifine tepki

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ve 'ın birlikte düzenledikleri ortak basın toplantısında, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Zeydan Karalar'ın 14 Mayısta yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı'na ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Millet İttifakı'ndan ve 'ndan fazla oy çıkan sandık bölgelerinde muhtarlara “İş vaadiyle”, vatandaşlara ise “Alışveriş kartı” dağıtmak suretiyle 28 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi için “Siyasi rüşvet” teklifinde bulunduğu bilgileri paylaşıldı.

Yusuf Kanlı, “İşçi kıyımı”nı da gündeme getirdi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı aynı toplantıda ayrıca Zeydan Karalar'ın “İşçi kıyımı” konusunu da gündeme getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu “Namus sözü” vermişti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019 Yerel Seçimler öncesinde yaptığı konuşmada, “Ben, bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. CHP'li belediyelerimizden hiçbir işçi çıkarılmayacak” sözünü hatırlatan Kanlı devamla şunları söyledi:

“Bu sözlerinde durmadılar”

“Ancak akabinde bu sözlerinde durmadılar. Sadece Adana'da 5 bine yakın çalışanı, ‘Çalışmıyorlar, bankamatikçi' diyerek işten çıkardılar. Daha sonra ‘Sosyal medyada siyasi paylaşım yapıyor' gerekçesini uydurdular. Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan arkadaşlarımıza bu dönemde de ‘Cumhur İttifakı mensubu' suçlamasıyla zulüm uyguluyorlar, psikolojik baskı yapıyorlar.”

“On ay sonra zaten gideceksiniz”

“Bu yaptıkları şey, en kibar şekliyle ayıptır” diyen Başkan Kanlı “İnsanların namusuyla, ekmeğiyle oynamak, her türlü tepkiye neden olur. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar'a sesleniyorum. Cumhur İttifakı'na mensup oldukları gerekçesiyle çalışanları işten çıkartmanızı kınıyorum. Bu uygulamadan vazgeçin, zulümleri durdurun. On ay sonra zaten gideceksiniz. Adana halkı en demokratik şekilde tepkisini gösterir, bu zulümler yanınıza kalmaz, Adana sokaklarında gezemeyecek duruma gelirsiniz” dedi.