"Bu kanunsuz işin hesabını soracağız!" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Bu kanunsuz işin hesabını soracağız!”

Bu haber 19 Nisan 2020 - 10:44 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, bir kişinin itibarını kurtarmak için Adanalı’nın alın teri olan milyonlarca liranın heba edildiğini belirterek “Hemşehrilerimizin alın terini, kişisel ihtiraslarınıza kurban ettirmeyiz. Bu kanunsuz işin hesabını soracağız! Bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ay, “CHP Genel Başkanının “Adana’ya 1000 yataklı sahra hastanesi yaptık” şeklindeki yalan beyanının üzerinden 6 gün geçti. Hala bunu ispat edemediler. Türkiye, CHP Genel Başkanının yapıldığını iddia ettiği 1000 yataklı sahra hastanesini gösteremedikleri için göremedi. Basına açın dedik, cevap veremediler” dedi.

Başkan Ay, sosyal medya hesaplarından da yaptığı açıklamasında şunlara yer verdi:

“Sayın Zeydan Karalar, Adana’da böyle bir ihtiyaç yokken sırf itibarınızı kurtarmak için, yetkili kurumlardan izin almadan yaptığınız yer, olsa olsa merdiven altı, kayıt dışı hastane olur.
Bir kişinin itibarını kurtarmak için yaptık dediğiniz ‘olmayan sahra hastanesine’ yatak ve tıbbi malzeme sevkıyatı ile milyonlarca lirayı, Adanalı’nın alın terini heba ediyorsunuz. Yalanınızın bedelini, Adanalı hemşehrilerimize ödetmenize izin vermeyiz!
Kanunsuz emri yerini getirmek suçtur. Bu kanun tanımaz işleme imza atan tüm kişi ve kurumlar, bunun bedelini hukuk önünde en ağır şekilde öder!Hemşehrilerimizin alın terini, kişisel ihtiraslarınıza kurban ettirmeyiz.

Bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur.
Bir kişinin itibarını kurtarmak için bu kanunsuz işleme imza atanlar şunu iyi bilsin; bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız, milyonlarca lirayı bir kişinin itibarını kurtarmak için kullanmanıza asla izin vermeyeceğiz! Bu kanunsuz işin hesabını soracağız!”