BOYDAK, "BİN YILIN AHLAKLI TOPLUMUNU YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİ" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MHP Adana’da neler oluyor?

Adana Özel, Siyaset

BOYDAK, “BİN YILIN AHLAKLI TOPLUMUNU YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİ”

Bu haber 22 Aralık 2018 - 17:40 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

Ceyhan  Belediye  Başkan  vekili  Ali  Alper  BOYDAK, ‘Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik’ konferansında ailelere konuştu.  Başkan BOYDAK, ‘’Bin yıl sonraki Müslüman  toplumundan bile biz sorumluyuz” dedi.

   Ceyhan  Belediyesi’nin  sosyal  sorumluluk  projelerinden birisi  olan  yeni nesil  ve  ailelerini bilgilendirme konferansı  Eğitimci  Yazar Sıtkı ASLANHAN’ ın  sunumu ile Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde  yapıldı.  Ceyhan Kaymakamı  Dr. Bayram YILMAZ,  Belediye Başkanı , AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam BÜNÜL, Belediye Meclis Üyeleri ve STK temsilcilerinin katıldığı, konferans  salonunu  dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

 BOYDAK, “ŞİDDET VE BASKI HİÇBİR ŞEYE ÇÖZÜM DEĞİLDİR”

  Teknoloji  ve yaşam tarzının aile bağlarını zayıflattığına dikkat çeken Başkan BOYDAK, “Özellikle devir değişti  ve  gençlerimizin  bu devire  ayak  uydurması  noktasında  sıkıntı çekiyoruz.  Bu sıkıntıları çekme sebebimiz  bizim çocuklarımızı doğru ve bilinçli eğitemediğimizden kaynaklanıyor. Onları hayata  daha  iyi  hazırlamak için eksiklerimiz olduğunu gösteriyor. Tabi ki iyi bir eğitim ve çocuklarımızı iyi yetiştirebilmek için terbiye gerekiyor. Toplumda bazılarının iddia ettiği bir tavır var ‘Dayak Cennetten çıkmadır’ derler. Ben dayağa karşıyım, kendi çocuklarıma dahi bir fiske vurmuş değilim. Şiddet hiçbir şeyin çözümü değildir ama çocuklarımızın dışarıda yapacağı yanlışlar için kontrolü elimizde tutmamız gerekiyor. Gelecekte milli ve manevi değerlere bağlı olarak iyi bir birey yetiştirmek, onlardan sonraki nesiller için bile sorumluluğumuz var. Gerçekten ‘Edepsizliğin adı özgüven olmuş’ büyüklere karşı bir duyarsızlık, saygısızlık, birçoğunu tenzih ediyorum ama çoğunda var. Bizim dönemimizdeki gibi değil. Biz babamızdan gördüğümüz terbiyeyi, evlat yetiştirme görgüsünü kendi evlatlarımıza maalesef uygulayamıyoruz. Biz onlara gerekli eğitimi veremiyor, gerekli hükmü sağlayamıyor, onlar bize hükümdarlık sağlıyorsa bu gidişte bir yanlışlık var demektir. Biz sadece kendi evlatlarımızın geleceğinden sorumlu değiliz, bin yıl sonraki müslüman evlatlarımızdan ve çocuklarımızdan da sorumluyuz. Evlat yetiştirirken çok daha hassas davranacağız, çünkü onlarda kendilerinden sonraki nesilleri yetiştirecekleri için daha duyarlı bir nesil oluşacaktır.” ifadelerini kullandı.

  Eğitici Yazar Sıtkı ASLANHAN’ ın  bilgilendirme konferansı ilgiyle izlendi. Ceyhanlılar tarafından sürekli alkışlanan eğitimci yazar, günümüzde gençlerin karşılaştığı önemli sorunları ve ailelerin yapması gerekenleri önemli örnekler vererek anlattı.  Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ  ve Belediye Başkanı BOYDAK, Kişisel Gelişim Uzmanı, Eğitimci Yazar Sıtkı ASLANHAN’ a çiçek takdim etti. Konferansın ardından ünlü yazar vatandaşlarla resim çektirerek, kitaplarını imzaladı.