Boğaçhan Ünal CHP'den İstifa Etti. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Boğaçhan Ünal CHP’den İstifa Etti.

Bu haber 08 Şubat 2019 - 12:23 'de eklendi ve 47 views kez görüntülendi.

Değerli basın mensupları ve beni yalnız bırakmayan  hemşerilerim.

Bugün burada toplanma ve bu açıklamayı yapma amacım 31 Mart Yerel Seçimler kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi tarafından,  mevcut Belediye Başkanı olarak şahsımı hiçe sayarak, yapılan hizmetleri ve emekleri görmezden gelen ayrıca ’nun “ Mevcut Belediye başkanlarımız ile devam edeceğiz” demesine rağmen 31 Mart  2019 ‘ da yapılacak Yerel seçimlerde Aday gösterilmemem sebebi iledir.

Bizler geçmişi ile övünen bireyler olarak öncelikle partim ve memleketime verdiğim hizmetlerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim

17 yıllık CHP Karataş ilçe Başkanlığım sonrası, Karataş ilçemizde CHP’nin 20 yıldır alamadığı bayrağı kaldırmış biri olarak, yapılan haksızlığın herkes tarafından görülmesini istiyorum. Bizler seçilmiş belediye başkanları olarak kaldırdığımız bayrağın her daim savunucusu olduk. Gerek maddi gerekse manevi anlamda Cumhuryet Halk Partisinin yerel de ve ulusal da başarısı için mücadelemizden hiçbir zaman kaçmadık.

İlçe ve Belediye Başkanlık görevim süresince yapılan seçimlerde birinci parti olarak seçimlerden çıkmamız  çalışmalarımızın başarısının göstergesi oldu.

Ancak söz konusu emek, vefa ve hizmetler olunca yapılanların görmezden gelinip, Mevcut Belediye Başkanı olarak  hiçe sayılmam tarafımca kabul edilebilir bir yaklaşım olmamıştır. Demokrasiyi savunan bir parti olarak bilinen Cumhuriyet Halk Partisi,  ne yazık ki şahısların doğruyu görmezden gelerek yalnış üzerinde direten, anti demokratik kararlar ile ’ın keyfi talepleri ile yönetilmeye başlanmıştır.

Burada size sormak istiyorum.

Bunca emek ve hizmet ile partisinin çitasını yükselten, Belediye de 300 kişiye istihdam sağlayan, bitmiş bir belediyeyi canlandırarak sanatsal kültürel faaliyetler düzenleyen, personelinin maaşlarını aksatmadan ödeyen, belediyenin araç filosunu geçişleten  ve bu kadar hizmet üretilirken yıpratılma amacı ile sürekli şikayetler ile denetim geçiren ve denetimlerden alnının akı ile çıkarak hizmet üreten, seçimlerde en yakın rakibine dahi fark atan bir belediye Başkanı nasıl olur da Zeydan Karalar’ın keyfi ile hiçe sayılır.

Halkın iradesi ile seçilmiş belediye başkanı olarak görevimizi halkın iradesi ile sonlandırmak isterken nasıl oluyor da bu karar sadece Zeydan Karalar tarafından veriliyor.

Partililerimizin  desteklerini almamıza rağmen nasıl oluyor da itibarsızlaşan Genel Merkez yöneticileri ve Genel Başkan Yardımcıları bir belediye başkan adayı tarafından yönetiliyor.

Ben yaşanan bu sıkıntılar ve anti demokratik yaklaşımlar sebebi ile 17 yıl İlçe başkanı olarak ve 5 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ettiğimi belirtmek istiyor ve bundan sonraki siyasi yaşantımı  Milliyetçi Hareket Partisinde devam edeceğimi belirtmek istiyorum.  

Şunu da belirtmek isterim ki Zeydan Karalar’ın olduğu antidemokratik bir yapının destekçisi de olmayacağım ve bu anlamda karşısında duracağımın da bilinmesini isterim. Bizler kimsenin arkasından kuyusunu kazarak, yalan ve dolan ile iş çevirmeden duruşumuzu ve rengimizi bunca zaman belli ettik. Şu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisine destek veren bir belediye başkanı olarak,  Cumhur İttifakı adayları ’yü ve Karataş’ta Necip Topuz’u açık açık destekleyeceğimi de belirtiyor bizleri dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.