BİZİ ÖLÜM BİLE AYIRAMADI, SİYASET Mİ AYIRACAK? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BİZİ ÖLÜM BİLE AYIRAMADI, SİYASET Mİ AYIRACAK?

Bu haber 19 Mart 2019 - 21:10 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

, Çanakkale Zaf         eri’nin bir ulusun birlikte neler başaracağının ve zaferlere imza atacağının göstergesi olan en büyük destanlardan olduğunu söyledi.

Türk ulusunun hiç bir ayrımcılık yapmadan tek öücut olarak yurdunu savunmak için düşmanın karşısında vatanı için dimdik durduğunu kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajında; “Çanakkale Destanı; vatanı, bayrağı, özgürlüğü ve istikbali tehlike altına girdiğinde, aziz ve fedakâr milletimizin, imkânsızı mümkün kılabileceğinin bütün dünyaya ispatıdır” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Zeydan Karalar, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin Türk Milletinin en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunun altını çizdi. Başkan Zeydan Karalar mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Çanakkale’de göğüs göğse çarpışarak şehit düşen ecdadımız; vatan, bayrak ve bağımsızlık uğruna zerre tereddüt etmeden ölümü göze alıp şehit düşmüştür. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının; dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak korunacağı herkes tarafından iyi bilinmelidir. Bu vatan toprağı uğruna dün ve bugün toprağa düşüp Şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Fedakârlıkların en büyüğüne imza atan Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Çanakkale Zaferimizin yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, ülkemizin savunması, birliği, bütünlüğü ve geleceği için canlarını vererek bu toprakları bizlere vatan edip miras bırakan aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”