BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALALIM | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALALIM

Bu haber 25 Kasım 2018 - 19:07 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

CHP Milletvekili Sümer, tüm Türkye’yi yasa boğan Aladağ yurt yangını faciasının yıl dönümü de yaklaşırken, Feke’de yürekleri ağıza getiren pansiyon yangınını TBMM gündemine getirdi.

Öğrenci ve veliler tarafından korkulu saatler yaşatan yangının Sümer, tecrübe olmasını istedi ve “Aladağ’da yaşadığımız felaketi, evlatsız kalan acılı anneleri, babaları lütfen unutmayalım; unutmayalım ki yeni canların yitirilmemesi için lütfen harekete geçelim” dedi.

 

Adana’nın Feke’de yaşanan pansiyon yangını can kaybı yaşanmadan atlatılırken, yangın akıllara Aladağ faciasını getirdi. CHP , bu konunun ertelenemez, geciktirilemez bir konu olduğunu belirterek, tüm yetkilileri zaman yitirmeden harekete geçmeye davet etti.

Adana’nın Feke ilçesinde dün akşam saatlerinde Feke Şehit Koray Anadolu Lisesi öğrenci yurdunun son katıntda ilk belirlemelere göre elektrik hattından kaynaklı yangın çıktı. Yangının erken fark edilmesi olası bir felaketi önledi. Öğrenciler, tahliye edilirken olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı ve söndürüldü.

BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALALIM

CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili Sümer, olayı haber almasının ardından TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getirdi. Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan Aladağ faciasının yıl dönümü yaklaşırken, Feke’de çıkan bu yangın yürekleri ağızlara getirdiğini vurgulayan Sümer, çocukların ve ailelerin büyük bir panik yaşadığını kaydetti. Sümer, yetkilileri göreve davet ederek, “Aladağ’da yaşadığımız felaketi, evlatsız kalan acılı anneleri, babaları lütfen unutmayalım; unutmayalım ki yeni canların yitirilmemesi için lütfen harekete geçelim. Feke’de yaşadığımız bu acı olayın bir tecrübe olması ve ders çıkarılması temennisiyle yangından etkilenen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Feke halkına geçmiş olsun diyorum” dedi. Sümer, yangının çıkış nedeni ve meydana gelen varsa hata ve ihmallerin de en kısa süre içerisinde aydınlatılmasını beklediklerini bildirdi.

Daha çok çevredeki kırsal köylerde yaşayan ailelerin evlatlarının oluşturduğu 170 öğrencinin kaldığı yurtta, geçen hafta pazar günü de kalorifer kazanında ısı 90 dereceyi aşmış, kazanın patlama riski oluşunca öğrenciler boşaltmışlardı.