Başkan Zeydan Karalar en ücra köylerde halkın içinde | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Başkan Zeydan Karalar en ücra köylerde halkın içinde

Bu haber 13 Aralık 2022 - 18:35 'de eklendi ve 146 views kez görüntülendi.

Başkan Zeydan Karalar 'nin köy ve mahallelerinde halkla bir araya geldi, muhtarları dinledi, esnafın sorun, talep ve önerilerine kulak verdi, üreticiye mobil güneş enerjisi paneli dağıttı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan'ın ardından Tufanbeyli ilçesinde de halkla, esnafla, muhtarlarla buluşup, sorun dinledi, dertleşti, çözüm önerilerini konuştu.

Tufanbeyli'de Bozgüney, Kayarcık, Çatalçam ve Doğanbeyli köylerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar'ı bölge halkı son derece ıcak şekilde karşıladı.

Tufanbeyli ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Başkan Zeydan Karalar, ilçede görev yapan muhtarlarla da bir araya geldi, mahalle ve köylerin sorunlarını, muhtarların talep ve önerilerini ilk ağızdan dinledi, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

Köylerde halkla son derece samimi bir ortamda buluşan Başkan Zeydan Karalar, şu ana kadar yapılan hizmetleri çoğaltacaklarını, belediyenin gün geçtikçe daha iyi hale gelen mali yapısıyla, hizmet sayısının ve kalitesinin artacağını, sorunların çözülüp, ihtiyaçların giderileceğini belirtti.

Öte yandan Tufanbeyli'de koyun, keçi ve arı yetiştiricilerine güneş enerjisi paneli dağıtımı gerçekleştirildi.

2022 yılında ilçelerde 1250 adet mobil güneş enerjisi paneli desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, önceki yıl yapılan 500 adet güneş enerjisi paneli desteğinin ardından, mobil güneş enerjisi paneli ile buluşturulan üretici sayısının artırıldığını açıkladı.

Kırsalda bir yandan su, yol ve diğer belediye hizmetlerinin aralıksız verildiğini, yanı sıra üreticinin desteklenmesine yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, insanların yaşıkları yerde ekonomik olarak güçlenip mutlu olmasını sağlamaya yönelik çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.