BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN 5 OCAK MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN 5 OCAK MESAJI

Bu haber 04 Ocak 2023 - 12:16 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocaispir mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bereketin, yiğitliğin, mertliğin ve medeniyetin şehri Adana’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü coşkuyla kutladığımız bugün; milletimize vurulmak istenen esaret zincirlerini paramparça eden başta
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tarihe altın harflerle kazınan tüm millimücadele kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Özgürlük ve bağımsızlığımızın onuru, gururu ve coşkusunu yaşadığımız bugün; milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak ülkemizin bekasından asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya kararlılıkla ve yüksek sesle haykırdığımız gündür.

Anadolu’nun dört bir yanını istila eden düşman işgalinden kurtulma yolunda diğer şehirlerimizde olduğu gibi Adana’mızda da sergilen en destansı mücadele; tarih boyunca onuruyla yaşamış, geçmişi zaferlerle
dolu olan ve bu şanlı tarihin izleri üzerinde kurulan güzel ülkemize vurulmak istenen esaret kelepçelerini yakıp eriten bir ateştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 15 Mart 1923 günü şehrimize gelişinde ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur’ sözleriyle özel önem atfettiği Adana’mızın düşman
işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü yürekten kutluyor, aziz hemşehrilerimize ve milletimize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”