BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN 10 KASIM MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN 10 KASIM MESAJI

Bu haber 09 Kasım 2022 - 16:48 'de eklendi ve 83 views kez görüntülendi.

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Gazi ’ün ebediyete intikal edişinin 84’üncü yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Başkan Kocaispir mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın simgesi ’ü, ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümünde bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Büyük Türk Milletinin her ferdi, bu topraklar üzerinde bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsa bunu başta Gazi olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmamış kahramanlarına ve aziz şehitlerimize borçludur.

Bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla, milletimizin hürriyet sevdasıyla, anaların dualarıyla bizlere vatan olmuştur. Atamızın, silah arkadaşlarının ve kahraman Türk Milletinin kurtuluşa giden yolda yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde kurduğu Cumhuriyetimizin; temel ilke ve değerleri her daim yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Büyük şahsiyetler; fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 84’üncü yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”