BAŞKAN KARALAR TÜRKİSTANLILAR'LA BULUŞTU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN KARALAR TÜRKİSTANLILAR’LA BULUŞTU

Bu haber 30 Ocak 2019 - 21:00 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Seyhan Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , Adana’da yaşayan Türkistanlılarla buluşarak, pilav karıştırdı, geleneksel kıyafet giydi.

 

 Türkistanlıların geleneksel pilavını karıştırdı, kıyafetini giydi.

Türkistanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ‘Pilav Günü’ne katılan Başkan Zeydan Karalar, sevgi ve coşkuyla karşılandı. Geleneksel Türkistan Pilavı’nı kazanda karıştıran Başkan Karalar’a gecede Türkistan geleneksel giysiside hediye edilerek giydirildi.

HER ZAMAN SİZE YAKINIM

Türkistanlıların kendisine sahip çıkmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Unutmayın ki ben de her zaman size yakınım ve sizden biriyim” dedi.

Büyük acılar zulümler gören Türkistanlıların bizlerden biri olduğunu kaydeden Başkan Karalar gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sizlerle olmaktan ve geleneklerinizi yaşatmanızdan mutluluk duyuyorum. Sizler bu Zeydan Kardeşinize sahip çıktınız ya bilin ki Zeydan Karalar her zaman mevkisi makamı ne olursa olsun yanınızda olacak.5 yıllık belediye başkanlığımız döneminde Seyhan’I hizmetlerle farklı bir noktaya taşıdık, şimdi sizlerin de desteğiyle tüm Adana’yı dönüştürmeye değiştirmeye sıra geldi” dedi.