-Başkan Karalar, Öğretmenler Günü'nü Kutladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Başkan Karalar, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Bu haber 23 Kasım 2018 - 12:50 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Öğretmenliğin karşılık beklemeden değerlerin en büyüğü olan bilginin paylaşımı olduğunu belirten Başkan , Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın ancak ve ancak öğretmenlerin gayretleri ile mümkün olacağını söyledi.

Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Karalar mesajında Büyük Önder Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın ancak ve ancak öğretmenlerin gayretleri ile mümkün olacağını söyledi.

Başkan Zeydan Karalar;

”Öğretmenlik onurlu bir meslektir. Öğretmenlik gibi onurlu bir işi kendine meslek edinmiş ve öz güvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakar, onurlu, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bende bir öğretmen eşi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlik, karşılık beklemeden değerlerin en büyüğü bilginin paylaşımıdır. Bir toplum öğretmenlerine ne kadar değer verirse geleceğine de o denli güvenle bakar. Belediye olarak eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur ve olacaktır. Bu gün zor şartlar altında mesleğini icra etmeye ve yarınlarımız olan çocuklarımıza ışık olmaya çalışan öğretmenlere borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Başta Başöğretmen Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bütün öğretmenlerimize saygı, sevgi ve şükranlarımı iletiyorum” dedi.