Başkan Hülya Erdem, Hacı Bektaş Veli törenlerindeki yerini aldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Başkan Hülya Erdem, Hacı Bektaş Veli törenlerindeki yerini aldı

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Nevşehir’deki etkinliklere katıldı.

Bu haber 18 Ağustos 2023 - 15:21 'de eklendi ve 97 views kez görüntülendi.

Başkan Hülya Erdem, Hacı Bektaş Veli törenlerindeki yerini aldı

Başkan Erdem, tüm dünyaya barış mesajları verdi

Belediye Başkanı Hülya Erdem, Genel Başkanı , Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanları ile birlikte Nevşehir'de vatandaşlarla bir araya geldi.
Nevşehir'de Nilgü ve Sırrı Bektaş Müze ve Sanat Evi'nin açılışına katılan Başkan Hülya Erdem, yoğun bir program sonrasında da 60. Ulusal, 34. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'ndeki yerini de aldı.
Toplumun tüm kesimlerine birlik, beraberlik çağrısı yapan Başkan Hülya Erdem, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız” dedi.
Şair, mutasavvıf ve filozof Hacı Bektaş Veli'nin dünya görüşünün, anlayışının Anadolu'nun yanı sıra Balkanlar, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna, Kosova, Makedonya, Budapeşte ve Azerbaycan gibi bir çok yerde kabul gördüğünü ve benimsendiğini hatırlatan Başkan Hülya Erdem, Nevşehir'den dün dünyaya barış, dostluk ve kardeşlik mesajları verdi.
İnsanlığa ışık tutmaya devam eden Hacı Bektaş Veli öğretisinin her yıl yeniden gündeme geldiğ anma töreni ve kültür sanat etkinliklerinin Türkiye için önemine işaret eden Başkan Hülya Erdem, “Hacı Bektaş Veli öğretisinin güzel ve yararlı mesajlarını insanlara yeniden sunanlara, etkinlikleri düzenleyenlere, katkıda bulunanlara teşekkür ederim” dedi.