BAŞKAN ÇELİKCAN ;YARINLAR BİZİM OLACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

BAŞKAN ÇELİKCAN ;YARINLAR BİZİM OLACAK

Bu haber 28 Eylül 2018 - 14:58 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği Başladı. Çukurova Üniversitesi, Bilim Teknoloji Üniversitesi, Türk Hava Kurumu, Çukurova Teknokent ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim, Tarih ve Kültür Kompleksi’nde açılışı yapılan Bilim Şenliği 4 gün sürecek. Açılışa Milletvekili Tamer Dağlı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Eski ve Çevre Şehircilik Bakanı Gül Demet Sarı,, İl Kadın Kolları Başkanı , Yüreğir Kaymakamı Oguzhan Bingöl, Bilim Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Tümay ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BAŞKAN ÇELİKCAN YARINLAR BİZİM OLACAK

Yüreğir Belediyemizin ev sahipliğinde Yüreğir’de ilki gerçekleştirilecek bugün başlayıp 4 gün devam edecek Yüreğir Bilim Şenliğimize hepiniz hoş geldiniz. Çukurova Üniversitesi, Bilim Teknoloji Üniversitesi, Türk Hava Kurumu, Çukurova Teknokent ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa düzenlediğimiz Bilim Şenliğimizi TÜBİTAK desteği ile gerçekleştiriyoruz.

Programımıza Adana’da bir ilk olan Yüreğir Bilim Merkezimiz ev sahipliği yapacak. Bilim şov, bilim atölyesi, bilim oyunları, NASA ile canlı bağlantının kurulacağı bilim şenliğimiz inanıyorum ki geleceğimiz, çocuklarımız, gençlerimiz için ufuk açacak bir etkinlik olacak.

Takdir edersiniz ki belediyecilik artık sadece yol, park bahçe, temizlik görevlerinden ibaret değil. Onlar zaten bizim asli görevimiz. Biz, sadece içinde yaşadığımız ilçenin değil, ülkemizin geleceğine yön verecek, ülke yönetiminde söz sahibi olacak çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesinde, gelişimine katkı sağlayacak projelerle çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Bugün burada çocuklarımızın hayatına dokunacak, geleceklerine yön verecek, belki de burada etkilendiği küçük bir görselden hareketle bilim alanında ülkemiz adına önemli işlerin başında bulunacak özellikle çocuklarımızın  zihinlerinde derin izler oluşturacak bu etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

SARI; BİLİM ADINA YAPILAN HER ŞEYİ DESTEKLİYORUZ

AK Parti eski Adana Milletvekili ve Çevre Şehircilik Bakanı FatmaGül Demet Sarı yaptığı konuşmada gençlerin dinamizmine, yaratıcılığına ihtiyacımız olduğunu belirterek ”Bilim adına yapılan her şeyi destekliyoruz. Dışarıya bağımlılığımızın önlenmesi adına çok önemlidir. Genç nesillerin dünya genç nesilleri ile yarışır hale gelmesi yerli ve milli üretimlerin artması çok önemlidir. Ben bu vesile ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’nın düzenlediği bu etkinlik için kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

VALİ DEMİRTAŞ ;GENÇLER UMUDUMUZDUR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş Türkiye’nin önündeki 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine  emin adımlarla Türkiye’nin genç nüfusu ile yürüdüğünü belirterek ”Buraya katılan çocuklarımız arasından yeni bilim insanlarının çıkacağından eminim. Sizler devletimizin ve milletimizin ümidisiniz. Gençlerimiz kendilerini 4 duvar arasına hapsetmeden fikir ve vicdan sahibi bireyler olarak tarihimizden, kültürümüzden ve kadim medeniyetinizden aldınız ilham ile sizler hayata geçireceksiniz.’ün hayatta en hakiki mürşit ilimdir diyerek altını çizdiği üzere kutlu medeniyet yolumuzu aydınlatan ışığın bilimin olduğunu hiç bir zaman aklımızdan çıkarmamız gerektiğini sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu vesile ile Yüreğir Bilim Şenliğinin gelenekselleşerek Adana’mıza ve ülkemize ışık saçmasını temenni ediyorum. Şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Yüreğir Belediye Başkanı ve tüm kurumlara teşekkür ediyorum.” dedi. Kurulan stantları tek tek gezen heyet öğrencilerle sohbet ettiler.

 

 

Tüm etkinlerin ücretsiz olacağını belirten Başkan Çelikcan ”Yüreğir Belediyesi, TÜBİTAK, Adana Valiliği, Çukurova Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Teknokent ve Türk Hava Kurumu ile işbirliği yaparak Yüreğir Bilim Şenliğini gerçekleştiriyoruz.Yüreğir’de ilki gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliği 4 gün sürecektir.” şeklinde konuştu.