BAŞKAN BOYDAK'TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN BOYDAK’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Bu haber 20 Kasım 2018 - 22:20 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.
Son Peygamber Hz.Muhammed (S.A.V) ‘nin doğumunun 1447.yıldönümü ve Mevlid-i Nebevi Haftası sebebiyle Belediye Başkan Vekili bir mesaj yayımladı.
    Boydak mesajında şu ifadelere yer verdi:
“  Kainatın efendisi, iki cihan serveri, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V) ‘in kainata teşriflerinin 1447.yılını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
    Rebiülevvel ayının 12.gecesi Kisra Sarayları’nda sütunlar yerle bir olurken; bin yıllık küfr ateşini ebediyen söndüren, alnındaki alemlere rahmet tacıyla, kainatın efendisi Hz.Peygamber(S.A.V) dünyaya gelmişlerdir. Bu doğum aslında ahir zamanın ve tüm insanlığın kurtuluşu için büyük bir müjdedir. Bu müjde sonrasında Kur’an-ı Kerim ile Allah kelamının tebliği Peygamber Efendimiz’e nasip olmuştur. Ne mutlu ki bizlere adaletin, hoşgörünün, sevginin, barışın timsali Sultanımız Hz. Muhammed(S.A.V) ‘in ümmetiyiz. Onu anlatacak onun yüceliğini ifade edecek kaç söz vardır? Haddimiz ile biliriz ki Hz. Peygamber (S.A.V)  için sayısız söz de söylense onun hikmetine, onun yüceliğine yetecek kelam yoktur. Miladi 571 yılında tüm kainatı şereflendiren, Hz. Peygamber’in doğumunu Mevlid Kandili olarak tüm İslam Aleminde dillerde dua; kalplerde sevinç ile büyük bir coşku ile kutlamaktayız.
 “ Mevlid-i Nebevi Haftası” kapsamında çeşitli etkinliklerle, dualarla, salavatlarla Peygamber Efendimiz’i anacağız. Bu bağlamda Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V) ‘in alemlere teşriflerinin tüm İslam Alemine rahmet, sıhhat ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşerilerimin kandilini kutluyorum.” dedi.