BAŞKAN BOYDAK SEL VE SU BASKINLARININ YAŞANDIĞI MAHALLELERDE İNCELEME YAPTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN BOYDAK SEL VE SU BASKINLARININ YAŞANDIĞI MAHALLELERDE İNCELEME YAPTI

Bu haber 18 Ocak 2019 - 20:32 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
, şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen sel nedeniyle Ceyhan’ın hasar gören mahallelerinde inceleme yaptı. Başkan BOYDAK, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ ile Sarıbahçe Mahallesi’nde vatandaşların taleplerini dinledi.
Ceyhan Nehri ve birçok derenin taşması sonucu sel ve su baskınlarının yaşandığı Büyük Mangıt, Küçük Burhaniye, Çatalhöyük Kadirli Yolu Mercimek Açık Cezaevi çevresinde su altında kalan evler ile tarım alanlarını inceleyen Başkan BOYDAK, Ceyhan Belediyesi’nin tüm birimleri ile vatandaşın yanında olduklarını belirtti.
BAŞKAN BOYDAK, “MAĞDURİYETİ GİDERMEK İÇİN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”
Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ ile Sarıbahçe Mahallesi’nde inceleme yapan Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper BOYDAK, “Olumsuz hava şartları ile yaşanan sel ve su baskınlarında Kadirli yolu trafiğe kapanmış, derelerin taşması sonucu mahalle sakinlerimizin haneleri ve depoları sular altında kalmıştır. Can kaybı yaşanmazken, yaşanan afetten dolayı zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için devletin tüm kurumları ile istişare içerisinde çalışıyoruz. Belediyemizin tüm birimleri, araçları mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, Rabbim ülkemizi ve ilçemizi doğal afetlerden korusun” dedi.
Sarıbahçe Mahallesi’ndeki vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan BOYDAK, derenin karşı tarafında mahsur kalan 15 aileye ulaşılarak her türlü desteğin (sağlık, yemek, yakacak ve erzak) sağlanması için ilgili kurumlarla istişare içerisinde oladuklarını ve ilgilendiklerini  dile getirdi.