BAŞKAN BOYDK PAZARDA VATANDAŞLARA BEZ TORBA DAĞITTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN BOYDAK PAZARDA VATANDAŞLARA BEZ TORBA DAĞITTI

Bu haber 13 Ocak 2019 - 20:09 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.
Ceyhan Belediye Başkan vekili , naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek için Cumartesi Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşlara çevre dostu bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.
Ceyhan ilçesinde çevre bilinci konusundaki tüm çalışmalarını hızlandıran Namık Kemal Mahallesi, Afet Evleri Cumartesi  Kapalı Semt Pazarı’nda vatandaşlara bez torba dağıttı. Başkan BOYDAK bez torba ile alışveriş yaparak pazardaki hemşerileri ile hasbihal edip bez torbanın önemini anlattı.
Naylon poşet kullanımının zararlarına dikkat çeken Başkan BOYDAK, “Bütün Dünya’da artık poşetin zararları biliniyor. Hükümetimizin verdiği mücadele ortadadır.  300 yıl doğadan silinmeyen ve yaptığımız alışverişlere kanserojen tehlikesi oluşturduğu için poşetlerden uzak duracağız, artık alışverişlerimizi bez torba ve çantalarla yapacağız. Bizde vatandaşlarımıza çevre dostu, dayanıklı, pamuklu bez çantalardan vererek bu kampanyaya destek olduğumuzu gösteriyor, elimizden geldiğince vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyor ve doğamıza sahip çıkıyoruz” dedi.
Poşet kullanımının kaldırılması, yerine geri dönüşümü olan yaklaşık 20 bin bez torba Ceyhan Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından dağıtılırken, pazar esnafı ve vatandaşlar Başkan BOYDAK’a teşekkür etti.