BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJ

milletçe dini ve milli iki bayramı bir arada yaşamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu haber 20 Nisan 2023 - 12:03 'de eklendi ve 267 views kez görüntülendi.

BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Uludağ mesajında, milletçe dini ve milli iki bayramı bir arada yaşamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Uludağ mesajında şu ifadeler yer verdi:

Bir Ramazan ayını daha geride bırakırken, bayramlar insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı milli ve manevi bütünleşmenin en üst seviyede hissedildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların son bulduğu günlerdir. Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı müstesna zamanlardır. Bayramlar akraba, dost ve büyüklerin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı önemli günlerdir. Bu bayrama millet olarak yaşadığımız felaketlerin üzüntüsü geride bıraktıklarımızın yokluğunda, hep bir tarafımız eksik olarak giriyoruz. Bizler Millet olarak zor dönemlerde bir araya gelmeyi iyi biliriz. Tarihe dönüp baktığımızda geçmişimiz bunun örnekleri ile doludur. Asrın felaketi dediğimiz Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinde de bunun en somut örneğini aziz milletimiz bir kez daha ortaya koymuştur.

Nasıl ki 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca iftarın sevincini, paylaşmanın hazzını ve hep bir arada olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadı isek, temennim odur ki bu bayramı da bayram tadında milletçe, hep bir arada huzur içerisinde geçirmemizdir.

Bu Ramazan Bayramında bizlerin bir diğer mutluluğu da, aynı zamanda aziz Türk Milletimizin iradesini temsil eden Gazi Meclisin açıldığı ve yüce Türk Milletinin kendi geleceğine yine kendisinin yön verdiğini dünyaya haykırdığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ’da kutluyoruz. Dünyada çocuklara armağan edilen tek ulusal bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. kuruluş yıldönümüne de denk gelen, aydınlık yarınlarımızın teminatı ve milli egemenliğimizi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz bir hediyesidir.

Milli ve Dini iki bayramımızı bir arada idrak etmenin sevinç ve gururunu hep birlikte yaşadığımız bu özel günlerde, Sarıçam Belediyesi olarak, çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz, geleceğimizin teminatı ve yarınlarımız olan çocuklarımıza mutlu bir gelecek hazırlamak için gece gündüz çalışmaya devam ederek onları hep birlikte güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberlik içerisinde nice mutlu bayramlara ulaşmak ümidiyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyoru