Başkan Aşkar: Ecevit Kırmızı Çizgimizdir | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Başkan Aşkar: Ecevit Kırmızı Çizgimizdir

Bu haber 14 Eylül 2021 - 9:40 'de eklendi ve 42 views kez görüntülendi.

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar Ortaöğretim’de okutulan İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabını eleştirdi. Başkan Aşkar,  “Başta hükümetin başında bulunan Sayın  Cumhurbaşkanı olmak üzere, Milli Eğitim Bakanı sayın Mahmut Özer’i bu kitabın derhal  müfredattan çıkartılıp bir an önce toplatılmalıdır” dedi.

Demokratik Sol Parti Muğla İl  Başkanı Michael Eser Aşkar  bu öğretim yılında başlanan Ortaöğretim’de İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında “Kıbrıs Sorunu ve Kıbrıs Barış Harekâtı” anlatılırken dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in adının geçmemesine yaptığı bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Başkan Aşkar yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Göreve yeni gelen Milli Eğitim Bakanı ” ile birlikte başladı. Covid-19 Denen illetin her gün yüzlerce insanımızın hayatlarını kaybetmesine sebep olduğu bu süreçte çok gerilerde kalmış evlatlarımız açısından “yüz yüze eğitim” programının başlatılması kararı elbette verilmiş doğru bir karar olmuştur. En büyük temennimiz bu kararla birlikte çocuklarımızın hastalanmaması için sıkı önlemler alınması.

BÜYÜK BİR TARİHİ HATADIR

Ancak; yüz yüze eğitime katılan kıymetli öğrencilerimizin büyük bir yanlış bilgilendirmeyle karşı karşıya bırakılması asla kabul edilemez! Ve yapılan büyük bir tarihi hatadır.

Ortaöğretimde okutulmaya başlanan  “İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük” ders kitabında yer alan “Kıbrıs Sorunu ve Kıbrıs Barış Harekatı” anlatılırken dönemin Başbakanı merhum Sayın Bülent Ecevit’in adını dahi anmayan sözde Şahısların adına yazar demek yanlış olur. 1994 yılında yaşanan 5 Nisan krizinde dönemin Başbakanını Es geçip” 2001’deki ekonomik krizin Sayın Mustafa Bülent Ecevit’e yıkılması yüzsüzlük ve En Büyük Saygısızlıktır.

KENDİNİ BİLEN HER İNSAN BU ŞAHISLARI KINAMALIDIR

Belli ki  soyunu ,sopunu dahi bildiğini düşünmediğim bu  sözde kendine yazar diyen şahısların kaleme aldığı görülen bu kitabın ne Türk İnkılap tarihine, ne de Atatürkçülük fikrine dair en küçük bir katkısı yoktur.. Bunlara “ Yazar demek Gerçek yazarlara ihanet etmektir ” Kendini bilen her insan bu şahısları kınamalıdır.

HİÇ KİMSE ECEVİT’İ KARANLIK OYUNLARINA ALET EDEMEZ

Kimse Merhum Başkanımız Sayın M. Bülent Ecevit’i karanlık oyunlarına alet edemez ve edemeyecektir. Küçük akılları ile bunu siyasi bir malzeme olarak kullanmaya çalışan her kim o varsa Çok iyi bilmelidir ki, bu ülkeye gelmiş geçmiş siyasetçilerin içerisinde en dürüst, en milliyetçi, Halk, hak ve adalet Vatanı için her türlü fedakârlığa kendini adamış En Dürüst Başbakan Sayın Merhum M. Bülent Ecevit’tir! Biz Türkiye’de Tek Kalan Gerçek Demokratik Sol Parti’ liler olarak asla Ne Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ne de Türkiye’ye Ana kara Kazandıran Üç kere Halkın isteğiyle iktidara gelmiş tek lider olan Sayın M. Bülent ECEVİT’ e laf söyletmez ve yok sayılmasına müsaade etmeyiz…”