Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

ANKARA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin ederek bir kez daha resmi görevine başladı.

Bu haber 03 Haziran 2023 - 18:37 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

“Aydınlık yarınlara kavuşacağız mutlaka”

ANKARA- Ayhan Barut, 'nde (TBMM) yemin ederek bir kez daha resmi görevine başladı. Genel Kurul kürsüsünde gür sesle yemin eden Ayhan Barut, “Ülkemizin ve Gazi Meclis'imizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk'ün yolundan milim sapmadan mücadele ederek aydınlık yarınlara kavuşacağız mutlaka” dedi.

AİLESİYLE GELDİ, KIZLARI ROZET TAKTI

Eşi Prof. Dr. Zeliha Bereket Barut, tıp doktoru kızı Ilgın ve diş hekimi kızı Püren Barut ile birlikte TBMM'ye gelen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 27. Dönemin ardından 28. Dönem için kaydını yeniledi. Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle uzun süre sohbet eden Ayhan Barut'un rozetini yine geçen dönemki gibi kızları taktı. TBMM resmi açılış töreninin ardından kürsüye çıkan Ayhan Barut, Genel Kurul kürsüsünde yemin metnini gür sesle okudu. Alkışlarla kürsüden inen Ayhan Barut, diğer milletvekilleriyle de selamlaşıp yeni dönem için ‘Hayırlı olsun' ve ‘Başarı' dileklerini iletti.

“MÜCADELE EDENLER DEĞİL, VAZGEÇENLER KAYBEDER”

'ün kurduğu Gazi Meclis'te 27. Dönem sonrası 28. Dönemde de görev yapmanın heyecan ve gururunu yaşığını bildiren Ayhan Barut, şunları ifade etti:

“Türkiye tarihi önemde bir seçimi geride bıraktı. Üzerimize düşen sorumluluk ve görevin farkındayız. ‘Mücadele edenler değil, vazgeçenler kaybeder' ilkesinden hareketle mücadelemiz durmak ve yorulmak bilmeden sürecektir. Ülkemiz ve halkımızın AKP eliyle sürekli derinleşen, her geçen gün daha da büyü sorunları var. Ama bilinmeli ki sorunlar çözümsüz, Türkiye sahipsiz, halkımız yalnız değil. Hep beraber çaba gösterip mücadele ederek, ülkemizin ve Gazi Meclis'imizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk'ün yolundan milim sapmadan aydınlık yarınlara kavuşacağız mutlaka.”