AVM'ler açıldı, sosyal mesafe hiçe sayıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

AVM’ler açıldı, sosyal mesafe hiçe sayıldı

Bu haber 11 Mayıs 2020 - 16:48 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

Covid 19 salgınına karşı önlemler kapsamında kapalı tutulan, AVM’ler, güzellik merkezleri ve berberler kapılarını açtı. Uzmanların uyarılarına rağmen vatandaşlar özellikle AVM’lere akın etti. Bazı kentlerde AVM’ler önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe hiçe sayıldı.

21 Mart’ta kapatılan alışveriş merkezleri (AVM) yeniden açıldı. Müşteriler içeriye ateşleri ölçülerek alındı. İstanbul’daki AVM’ler önünde uzun kuyruklar oluşması sosyal medyada da çok tartışılan konular arasında yer aldı.  Adana’da da korona virüsü salgını önlemleri kapsamında kapatılan alışveriş merkezleri müşterilerine kapıları açtı. Kentteki AVM’lere gelen vatandaşları yüzlerinde maske ve siperlik bulunan güvenlik görevlileri karşıladı.

Adana’daki AVM’lerde de yoğunluk olduğu görüldü. Gelen müşteriler içinde maskesiz olanlar içeriye  alınmadı. Tüm müşterilerin AVM’ye girmeden önce ateşleri ölçüldü. AVM içindeki zemin ve yürüyen merdivenler sık sık dezenfekte edildi.  AVM’lere gelenler sosyal mesafeye uyulması için ses sistemiyle uyarıldı. Bazı AVM’lerde tuvalet ve lavaboların bulunduğu alanlarda ise  temasın engellenmesi için kapılar kaldırıldı.