Avcı: Aldığımız dua ve alkış sorumluluklar yüklüyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Avcı: Aldığımız dua ve alkış sorumluluklar yüklüyor

Bu haber 14 Aralık 2018 - 9:43 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

MHP İl Başkanı , aylık ilçe başkanları toplantısını Yumurtalık’ta gerçekleştirdi. Avcı, çok önemli çarpıcı mesajlar verdi.
“Belediye başkanlarımız asla siyasi, bölgesel ve etnik kimlik ayırımcılığı yapmadılar. Allah razı olsun! Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey; Torosların zirvesindeki Yörük çadırına da, Tunceli’ye, Sivas’a, Şırnak’a ve hatta Afrin’e, daha ötelere de el uzatan bir isimdir. MHP’nin varlığı nasıl ki Türkiye’nin bekası için önemli bir şans ise Adana için de öyledir. Gittiğimiz yerlerde aldığımız dua ve alkış, MHP’ne Adana’da önümüzdeki dönem için de görev ve sorumluluklar yüklemektedir.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “MHP’nin varlığı nasıl ki Türkiye’nin bekası için önemli bir şans ise Adana için de öyledir.” dedi.
AYLIK OLAĞAN TOPLANTI YUMURTALIK’TA YAPILDI
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, her ay değişik bir ilçede gerçekleştirdiği aylık olağan ilçe başkanları toplantısını Yumurtalık’ta düzenledi. İl divan Kurulu Üyelerinin de katıldığı toplantıda ilçelerde yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda, 31 Mart 2019’da yapılacak olan seçime yönelik çalışmalar, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri istişare edildi.
“BU DEVASA HİZMETLER BAŞKA İLDE YOK”
Milliyetçi Hareket Partisi olarak 8 ilçe ve Büyükşehir Belediyesiyle Adana’da son 4.5 yılda büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Avcı “Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimiz Adana’da il merkezinden en uzak köylere kadar tarihte hiç olmadığı ölçüde çok yoğun hizmetler gerçekleştirdi. Adana’da 4 yıla sığdırılan ve her biri halka dokunan, katma değer üreten bu devasa hizmetler başka bir ilde görülmemiştir.” ifadesini kullandı.
“HEP KAPSAYICI, KUCAKLAYICI OLDUK”
Başkan Bünyamin Avcı, şunları söyledi:
“İşte bu dört yıllık süreçte milliyetçi üretken hizmet anlayışımızı sahaya yansıtırken hep kapsayıcı, hep kucaklayıcı olduk. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları da daima bu yönde olmuştur. Belediye başkanlarımız asla siyasi, bölgesel ve etnik kimlik ayırımcılığı yapmadılar. Allah razı olsun! Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey; Torosların zirvesindeki Yörük çadırına da, Tunceli’ye, Sivas’a, Şırnak’a ve hatta Afrin’e, daha ötelere de el uzatan bir isimdir. MHP’nin varlığı nasıl ki Türkiye’nin bekası için önemli bir şans ise Adana için de öyledir. Gittiğimiz yerlerde aldığımız dua ve alkış, MHP’ne Adana’da önümüzdeki dönem için de görev ve sorumluluklar yüklemektedir.”
SEÇİM SÜRECİ VE ADAYLARIN BELİRLENMESİ…
MHP Adana İl Başkanı Avcı, “Dolayısıyla, bu sorumluluğun gereği olarak bizler de bu seçim sürecinde çok titiz olmalıyız. Elbette son karar mercii genel merkezimizdir ama yereldeki ister belediye başkanlıklarında isterse belediye meclis üyeliklerinde olsun adayların hatta aday adaylarının belirlenmesinde, önerilmesinde, yazılmasında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ şeklinde bizlere öğrettiği ilke, yol haritamız olmalıdır. Yaşadığımız kentimize, ilçemize yararı, getirisi olmayacaksa, halkta karşılığı yoksa en yakınımız bile olsa aday olarak önermemeliyiz. Öte taraftan; halkta karşılığı olan, bulunduğumuz şehrimize faydası olacağına inandığınız kişiyle küskün dahi olsak, aday olarak önermekten imtina etmemeliyiz.” dedi.