“ATO, Adana’ya değer katacak” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“ATO, Adana’ya değer katacak”

Bu haber 25 Eylül 2022 - 17:16 'de eklendi ve 195 views kez görüntülendi.

“Hedef Adana için umut, renk mavi” sloganıyla, Adana ekonomisinin tüm yönleriyle harekete geçirilmesi için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, genç, idealist, Doktor ve Avukat, Adana Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Cengiz Yılmaz, ATO'nun misyonu doğrultusunda kent ekonomisine değer katacak ve özellikle ihracatı artıracak çalışmalar yapmak için destek beklediklerini vurguladı.

ATO'da şeffaf bir yönetimin yanı ıra sürdürülebilir bir yapı oluşturmakta iddialı olduklarının altını çizen Dr. Cengiz Yılmaz, “Adana'ya üyük değer katması gereken ATO'nun sağlam zeminde ilerlemesi, ticaret erbaplarımız, Adanamız, hemşehrilerimiz ve elbette ülkemize olan sorumluluğunun farkına varan bir yapıda olmasını istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz” diye konuştu.

YENİLİKÇİ ANLAYIŞ VURGUSU

Adana ekonomisine büyük değer katan Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dr.  Cengiz Yılmaz, Adana'da doğup büyümüş bir kişi olarak kente ve mensubu bulunduğu ATO üyelerine karşı sorumluluklarını yerine getirmek için uğraş vereceğini kaydetti.

Tıp ve hukuk eğitimi alan, Adana'nın üretim, ticaret, sanayi ve ihracatına önemli ölçüde katkı sunacak bir çok Küçük ve Orta Büyüklükte İşletme (KOBİ), ticaret erbabı, sanayici ve esnaf olduğuna inandığını vurgulayan Dr. Cengiz Yılmaz, arkadaşlarıyla birlikte kent ekonomisinin gelişimi için samimi ve şeffaf bir çalışma yöntemi izleyeceklerini söyledi. ATO üyelerinin desteğiyle göreve seçilmeleri  halinde ihracatın artırılmasından, sosyal sorumluluk projelerine, çalıştay, konferans, toplantı ve iş gezilerinden inovatif çalışmalara kadar bir dolu stratejik, sürdürülebilir ve  yenilikçi çalışmalara imza atacaklarını ifade eden Dr. Cengiz Yılmaz, ATO'nun özellikle ihracat yapmak isteyen firmalara yol gösterici olacağını ifade etti.

 “ADANA İÇİN BİRLİK GRUBU” ATO VE ADANA ORTAK PAYDASINDA ÇALIŞIYOR

Adana Ticaret Odası'nda, 42. Meslek Grubu'ndan meclis üyeliğine seçilen Dr. Cengiz Yılmaz, mizacı gereği hep sorgulayıcı olduğunu ifade etti.

“Arkadaşlarımızla birlikte daha çok çalışmak, birliktelikten oluşacak sinerjiyle Adana ekonomisine daha çok katkı sağlamak için “Adana İçin Birlik Grubu”nu oluşturduk” diyen Dr. Cengiz Yılmaz, şunları söyledi:

“Siyasetten uzak, ortak noktalarımızla kente değer katmak üzere samimi çalışmalar yürüttük. Çok renkli bir grup olduk. Aynı masa etrafında Adana ortak paydasında birleştik. Adana Ticaret Odası (ATO) seçimleri için yaklaşık bir yıldır çalışıyoruz. Meclis ve meslek komitesi üyeliklerine aday belirlerken bir çok kriteri göz önünde bulundurduk. Adayımızın öncelikle kendi şirketinde başarısına, ticari etik değerlere bağlı olup olmadığına, Adana için emek, çaba ve vakit harcayıp harcayamayacağına, fedakâr olup olmadığına varan kadar bir çok özellik belirledik. ATO'da birkaç grup hariç hemen her grupta kendi ekiplerimizle seçime katılacağız.

Adanalı değerli ticaret erbaplarının gerek kendi gerekse ATO'nun ve dolayısıyla Adana ekonomisinin geleceğine yön verecek, kendilerini temsil edebilecek doğru kişiyi göreve getireceğine inanıyoruz. Bizler, huzurun, barışın rengi ‘mavi' listelerle seçime gireceğiz” diye konuştu.