ATATÜRK'ÜN ADANA'YA GELİŞİNİN 97. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ATATÜRK’ÜN ADANA’YA GELİŞİNİN 97. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Bu haber 15 Mart 2020 - 19:54 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 97. yıl dönümü törenle kutlandı.

İlk olarak Atatürk Parkı’nda başlayan törende Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile protokol üyeleri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Adana Tren Garı’nda devam eden etkinlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923’te trenle Adana’ya gelişi canlandırıldı. Buradaki törende Vali Mahmut Demirtaş, trenden inen bir gazi tarafından kendisine verilen Türk Bayrağı’nı üç defa öpüp alnına götürmesinin ardından teslim aldı.

Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 97. yıl dönümü etkinliğine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Orhan Sümer, İsmail Koncuk, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Gürel Özusta, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, askeri-mülki erkân, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ile öğrenciler katıldı.