ATATÜRK'Ü UNUTTURAMAZSINIZ !.. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ATATÜRK’Ü UNUTTURAMAZSINIZ !..

Bu haber 19 Aralık 2018 - 9:19 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Milletvekili İsmail KONCUK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın ilk “100 Günlük İcraat Programı” tanıtım toplantısında belirttiği ve Meclis Komisyonu’nda görüşmelerinde konuşan TOKİ Başkanvekili Sami Er, “18 ilde 22 Millet Bahçesi yapıyoruz. Bunlar, eski stadların yerine olacak” demiştir. Millet bahçesine çevrilecek statların 7’si “Atatürk” adını taşıyor. Böylelikle Bursa Atatürk, Eskişehir Atatürk, Diyarbakır Atatürk, Giresun Atatürk, Hatay Atatürk, Konya Atatürk ve Sakarya Atatürk Statları Millet Bahçeleri projeleri hazırlanacak diye icraat programında yer aldığını görmekteyiz.

Bu statların içinde diğerlerinden farklı durumda olan Cumhuriyet döneminin özgün mimari örneklerinden sayılan ve “Atatürk ’ün de 1926 yılında 1000 lira bağış yaparak katkıda bulunduğu Bursa Atatürk Stadyumu” yıkılıp yerine “Millet Bahçesi” inşa edilecek olması ulu öndere hakarettir.

ATATÜRK’Ü UNUTTURAMAZSINIZ !..

Atatürk’ü unutturmaya çalışanlar bilsin ki; onlar unutturmaya çalıştıkça tam tersine daha da çoğalıyor. Atatürk’ü unutturmak, belleklerden silmek için onun adını taşıyan ve yaşatan yerlerin adını değiştirilerek başarılamaz.

Atatürk’ün adını taşıyan stadyumlar, kültür merkezleri yıkılacak yerine millet bahçesi yapılacak olması “Atatürk’ün” adı da silinmiş olacaktır. Vatandaşa hizmet getirirken var olan değerlerimiz korunmalıdır diyen, Adana Milletvekili İsmail KONCUK, statlar millet bahçesine dönüştürülünce “Atatürk” adını koruyacak mıdır?  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek soru önergesi verdiğini belirtti.