“Atatürk gönüllerden silinmez/silinemez” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

  “Atatürk gönüllerden silinmez/silinemez”

Bu haber 09 Kasım 2022 - 17:05 'de eklendi ve 173 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Başkanı , emperyalistlerin Sevr'e dayanarak yurdu işgaline karşı Samsun'dan Anadolu'ya geçerek Kurtuluş Mücadelesini başlatan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM) açıp egemenliği millete vererek ulusun kendi kaderini belirlemesini sağlayan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ulusumuza özgürlüğünü, ülkemize bağımsızlığını kazandıran, Cumhuriyet'i kurarak ulusu kul olmaktan kurtaran 'ün gönüllerden silinmeyeceğini, silinemeyeceğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Başkan Erdem, “Devrimleriyle çağdaş uygarlık yolunda laik, demokratik, sosyal bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 84.yılında saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz” dedi.

“Varlığımıı, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı Atatürk'e borçluyuz” diyen Başkan Hülya Erdem, şunları söyledi:

“Düşmanlarının dahi takdirini toplayan, askeri ve siyasi dehası, ileri görüşlülüğü ve toplumsal kaygılarıyla çağının çok ilerisinde bir liderdi Atatürk. İki büyük eserinin de yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanırken, mirasına ve eserlerine  yönelik saldırılar da doruk noktaya ulaşmış olsa da Atatürk, bugün tüm dünyanın bir değeridir. Fikirleriyle 100 yıl sonrasında yolumuzu bir meşale gibi aydınlatan Atatürk'e olan sevgimizi gönüllerimizden silmeye kimsenin gücü yetmez. Fikirlerini de emaneti olan Cumhuriyetimizi ve 'ni de sonsuza dek yaşatacağımız. Yolumuz Atatürk'ün ışıklı yoludur.”