ATA GYO’DA ÜST DÜZEY ATAMA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ATA GYO’DA ÜST DÜZEY ATAMA

ATA GYO Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliğine Ümit Özcan getirildi. Yeni görevinde yatırımcı ilişkilerine liderlik edecek olan Ümit Özcan, kurumsal yönetişim alanında birikimiyle katkı sağlayacak.

Bu haber 15 Haziran 2023 - 12:12 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.

ÜMİT ÖZCAN, ATA GYO YATIRIMCI İLİŞKİLERİ VE KURUMSAL YÖNETİM KOMİTESİ ÜYESİ OLARAK ATANDI

ATA GYO Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliğine Ümit Özcan getirildi. Yeni görevinde yatırımcı ilişkilerine liderlik edecek olan Ümit Özcan, kurumsal yönetişim alanında birikimiyle katkı sağlayacak.

Yenilikçi yaklaşımları ve kapsamlı projelendirme süreçleri ile kira getirisi yüksek ve değer kazancı sağlayacak gayrimenkul yatırımlarına odaklanan ATA GYO’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliğine Sermaye Piyasaları Tebliği doğrultusunda belirtilen lisanlara sahip Ümit Özcan, 1 Haziran 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Bölüm Yöneticisi olarak atandı.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı, SPK İleri Düzey 3 Lisansı ve Kurumsal Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Özcan, AKKÖK Holding bünyesinde, AKİŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı görevinde, şirketin finansal akışlarını düzenleyerek birleşme projelerini başarıyla tamamlamış ve SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri doğrultusunda gereken faaliyetleri yerine getirmiştir. Çeşitli Kurumların mali işlerinin ve yatırım projelerinin geliştirilmesi gibi farklı görevleri yerine getiren Özcan, birikimi ve deneyimi ile ATA GYO’ya katkı sunmaya devam edecek.

ATA GYO Hakkında

ATA GYO, 20 Mart 1997 tarihinde menkul kıymet yatırım ortaklığı statüsünde kurulan Ata Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, 11 Ekim 2012 tarihinde ana sözleşme tadili suretiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı statüsüne dönüştürülmesi ile kurulmuştur ve bu tarihten itibaren Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak faaliyetine devam etmektedir. Ata GYO, ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul kıymetlerine ve hem yüksek kira getirisi hem de gelecekte değer artış kazancı sağlayan projelere odaklanmaktadır. Kira gelirine dayalı gayrimenkul portföyü oluşturulurken perakende odaklı gayrimenkullere öncelik verilmektedir. ATA GYO, Borsa İstanbul’da “ATAGY” kodu ile işlem görmektedir.