AOSB Kadın Sanayiciler Platformu TBMM’de | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

AOSB Kadın Sanayiciler Platformu TBMM’de

TBMM’de, AK Parti Adana Milletvekili Sunay Karamık’ın konuğu oldu. Kadına ve Adana’ya dair birçok konunun görüşüldüğü toplantıda yapılan beyin fırtınası, büyük bir sinerji oluşturdu.

Bu haber 22 Haziran 2023 - 11:07 'de eklendi ve 362 views kez görüntülendi.

Kadın Sanayiciler, Adana Milletvekili Sunay Karamık’ın konuğu oldu

Adana Milletvekili Sunay Karamık:

“Adana’mız Türkiye’nin yüzyılında parlayan lider kenti olacak”

Platformun kurucu üyelerinden Ayça Çelik:
“Adana’da kadın girişimci sayımızı arttırmayı hedefliyoruz”

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren kadın sanayiciler ve üst düzey kadın yöneticilerden oluşan AOSB Kadın Sanayiciler Platformu, TBMM’de, AK Parti Adana Milletvekili Sunay Karamık’ın konuğu oldu. Kadına ve Adana’ya dair birçok konunun görüşüldüğü toplantıda yapılan beyin fırtınası, büyük bir sinerji oluşturdu.

TBMM’de, AOSB Kadın Sanayiciler Platformu kurucu üyelerini büyük bir misafirperverlik örneği ile karşılayan Adana Milletvekili Sunay Karamık, meclis gezisinin ardından düzenlenen toplantıda, kadın sanayicilerle bir araya geldi.

Karamık, “Adananın seçilmiş Kadın Milletvekili ve Dilekçe Komisyonu Başkanı olarak sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İlk misafirlerim olarak, benim için özel bir konuma sahipsiniz ve bu ziyaretiniz benim için çok değerli” diyerek başladığı konuşmasında, kadınların fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini örnekleriyle anlattı.

Adana’nın Türkiye Yüzyılının parlayan lider kenti olma yolunda önemli adımlar attığını vurgulayan Karamık,”Adana’da faaliyet gösteren işletmeci ve girişimci birçok kadın, cesaretleri, yaratıcılıkları ve özverili çalışmalarıyla başarılı projelere imza atmaktadır. Bu projeler, Adana’mıza hem istihdam yaratma hem de yerel ekonomiye canlılık katma konusunda önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

Karamık, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’de son 20 yılda kadınlarla ilgili yaptığımız sosyal, siyasal ve ekonomik reformlara baktığımızda kadına yönelik olarak yapılan çalışmaların aslında ülkemizin önünü açtığını görürüz” dedi.

Milletvekili Karamık, Kadın Sanayiciler Platformu ile güzel bir sinerji oluşturduklarını, birlikte birçok başarılı çalışmayı gerçekleştireceklerine inandıklarını kaydetti.

TBMM’DE İLK

AOSB Kadın Sanayiciler Platformu Kurucu Üyesi Ayça Çelik ise ilk kez bir milletvekilinin kendilerini TBMM’de konuk ettiğini belirterek, “Samimiyetiniz ve tanıştığımız ilk günden itibaren aramızda oluşan güçlü iletişimle kadınlarımız için hep birlikte daha faydalı işler yapabileceğimize inanıyorum” dedi.

Kadın Sanayiciler Platformunun kuruluşu ve amaçları hakkında da bilgi veren Ayça Çelik, 2016 yılında, Dünya Kadınlar Günü’ndeki bir etkinlikte platformun oluşturulması fikrinin oluştuğunu ve AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ile yönetiminin büyük destekleriyle bunu hayata geçirdiklerini hatırlattı.
Ayça Çelik, amaçlarının kadın sanayicileri bir araya getirip, tanışma ve güçbirliği oluşturulmasının yanı sıra kadın girişimcilere rol model olmak, öncülük etmek ve topluma faydalı hizmetler üretmek olduğunu belirtti.

Kadın sanayicilerimizin rekabet gücünü arttırmak, sürdürülebilir olmasını sağlamak, kadın çalışanların istihdamını arttırmak, gelecek nesillere daha güzel ve daha temiz bir dünya bırakabilmenin de hedefleri arasında olduğunu vurgulayan Ayça Çelik, şunları kaydetti:

“AOSB’mizde, kadın çalışanlarımızın oranı toplam çalışan sayısının yüzde 23’ünü oluşturuyor. Amacımız bu oranı yükselmesine katkı sunabilmektir. Sizlerin de desteği ile hayata geçirmek istediğimiz projelerle hem kadınlarımıza hem de Adana’mıza daha fazla fayda sağlamak istiyoruz.”

Bugüne kadar başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok projeyi hayata geçirdiklerini, bu kapsamda son olarak AOSB’ye yakın bir köydeki anaokulunda “sürdürülebilir teknolojik okul” projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Ayça Çelik, Milletvekili Sunay Karamık’a kadınların ve Adana’nın sorunlarına ilişkin duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Kadın sanayicileri toplantının ardından makamında da konuk eden Adana Milletvekili Sunay Karamık, Adana’ya ve kadınlara dair her konuda işbirliği yapmaya, destek sağlamaya, çözüm odaklı projeler üretmeye hazır olduğunu belirterek, “Bana düşen ne görev varsa buradayım. Zaten seçilme sebebimiz de budur. Adana’mızın geleceği sizler gibi duyarlı kadınlarımızla daha da parlak olacak” dedi.

Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri TBMM ziyaretinin ardından rehber eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesini gezdi.