AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bu haber 23 Kasım 2018 - 12:42 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmekte. Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun doğuştan gelen bir özelliğidir. Öğretmenler, bu vasfı, uygulamaya ve hikmete, yani iyi ile kötüyü ayırt etmeye tahvil etmekle mükelleftir. Dolayısıyla öğretmen, evet öğretendir ama bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyoruz. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor.

Öğretmenlik mesleğinin bu anlamlı gününde, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, vatanımızın dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”