Ahmet Reha Yereşen MHP’den aday adayı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ahmet Reha Yereşen MHP’den aday adayı

ÇGC Eski Genel Sekreteri merhum Osman Yereşen’in torunu; 14 Mayıs için kolları sıvadı

Bu haber 22 Mart 2023 - 12:31 'de eklendi ve 241 views kez görüntülendi.

ÇGC Eski Genel Sekreteri merhum Osman Yereşen’in torunu; 14 Mayıs için kolları sıvadı

Ahmet Reha Yereşen

MHP’dan aday adayı

Adana’nın renkli simalarından, nüktedanlığı ve hoşgörüsü ile takdir edilen, milli hakem ve gazeteci merhum Osman Yereşen’in torunu Ahmet Reha Yereşen, 28.Dönem Milletvekili Seçimleri için MHP Adana Milletvekilliği aday adayı oldu. Adaylık başvurusunun tamamlanmasının ardından Ahmet Reha Yereşen; MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’yı makamında ziyaret etti.

Adana sevdalısı olan ve Adana ile olan bağını kopartmayan Reha Yereşen; kentimizin köklü kulüplerinden, dedesi merhum Osman Yereşen’in uzun yıllar başkanlığını yaptığı Seyhanspor’un son genel kurulunda da divan başkanlığını yapmıştı.

“Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” şiarını kendisine düstur edindiğini ifade eden A.Reha Yereşen; MHP Genel Merkezi’ne giderek evraklarını teslim edip başvurusunu tamamladıktan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

14 Mayıs 2023’de yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için büyüklerinin hayır dualarıyla yola çıktığını, Milliyetçi Hareket’in Lideri, Bilge İnsan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin dualarıyla başarı dileğinde bulunduğunu söyleyen Yereşen; “Ülkemizin ikinci yüzyılı açısından çok büyük öneme sahip olan, milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılması, ülkemizin bekası ve bölgesinde güçlü lider bir Türkiye için 14 Mayıs seçimleri adeta milat özelliği taşıyor. Kısmet olurda Adanalı hemşehrilerimizin kutsal oylarıyla eğer seçilirsem, kentimizin kalkınması ve sorunlarının çözümü noktasında bu kente hizmet etmek istiyorum” dedi.

Çevre Teknolojileri, Atık Yönetimi, Atıktan Enerji Elde Etmek ve Madencilik alanlarında faaliyet gösteren Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Ahmet Reha Yereşen 2 erkek çocuk babası.

Eski adı Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (TÜRK KONSEYİ) olan Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde resmi delegasyon olarak yurt dışında bir çok ülkede yapılan seçimlerde gözlemcilik de yapan Reha Yereşen Almanca ve İngilizce biliyor.

MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Türkiye Binicilik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden ve Tüm Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi İşletmecileri Derneği Başkanlığı’ndan; MHP’den Aday Adayı olmak için istifa eden Yereşen; 2018 seçimlerinde Eskişehir’de MHP Listesinde Milletvekili adayı olarak yer aldı.

Bir dönem Mustafa Cengiz yönetiminden Galatasaray Spor Kulübü iştiraklerinden Galatasaray Emlak Geliştirme AŞ’de yönetim kurulu başkan yardımcılığı da yapan Ahmet Reha Yereşen; Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Mali ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulundu.