AHİLİK İL KUTLAMA KOMİTESİ, ANITA ÇELENK KOYDU, VALİ DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

AHİLİK İL KUTLAMA KOMİTESİ, ANITA ÇELENK KOYDU, VALİ DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ.

Bu haber 17 Eylül 2018 - 16:31 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Türkiye genelinde 31’incisi, Adana’da 11’incisi kutlanan Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı başladı.

Etkinlik haftası nedeniyle, Vali Yardımcısı Mehmet Sağmen başkanlığındaki İl Kutlama Komitesi, sabah Atatürk Parkı’nda anıta çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşımız okundu.  Törene, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, 1.Bölge ESKKK Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, ESOB Başkan Vekili Mustafa Göktaş, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları ve esnaflar verdier.

Kutlama komitesi, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı da ziyaret etti.  Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Vali Demirtaş’a çiçek vererek, yarın saat 17.00’de Tarihi Kız Lisesi bahçesinde yapılacak Yılın Ahisi’ne kaftan giydirme törenine davet etti. Vali Demirtaş, İl Kutlama Komitesi Üyeleri’ni kabul edip, başarılar dilerken, etkinliklerde yer almaya çalışacağını söyledi. Vali Demirtaş, “Akıl, Ahlak, Bilim ve Çalışma”‘yı benimseyen Ahiliğin anlam ve öneminin her esnaf ve sanatkar tarafından iyi bilinmesi ve uygulanmasını istedi.

Komite, öğleden sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret ederek, etkinliklere davet edecek.Saat 17.00’da yılın ahileri ile esnaflar, üstü açık araçla, belediye bandosu eşliğinde şehir turu atacak.