Adana’nın sorunlarını biz çözeriz! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Adana’nın sorunlarını biz çözeriz!

Adana’da öne çıkan, vatandaşları isyan noktasına getiren ama Büyükşehir Belediye yönetiminin çare üretmediği tüm sorunları çözeceklerini söyledi.

Bu haber 18 Temmuz 2023 - 12:27 'de eklendi ve 96 views kez görüntülendi.

“Adana’nın sorunlarını biz çözeriz!”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı; trafik çilesine, uykuları kaçıran sinek istilasına, ekmek kuyruklarına ve duraklarda saatlerce otobüs beklemeye son vereceklerini belirterek “Adana’nın sorunlarını biz çözeriz” mesajı verdi.

“Büyükşehir Belediye yönetimi yetersiz ve isteksiz”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 15 ilçeye hizmet götürmekle ilgili yükümlülüğü ve sorumluluğu olan mevcut Adana Büyükşehir Belediye yönetiminin bu konuda isteksiz ve yetersiz olduğunu, Cumhur İttifakına mensup belediyelerin olduğu yerlere ise negatif ayrımcılık yaptığını belirtti.

“Yollar çok kötü, trafik çilesi dayanılmaz boyutlarda”

Başkan Yusuf Kanlı şunları söyledi:

“Adana’mız birçok alanda sıkıntılıdır. Özellikle Büyükşehir Belediye yönetiminin sorumlu olduğu alanlarda yoğunlaşan sorunlar acil çözümlenmesi gereken konulardır. Yollar çok kötü ve yetersizdir. Trafik çilesi her geçen gün daha fazla işkenceye dönüşmekte, dayanılmaz boyutlara ulaşmaktadır.”

“Çileyi zulme dönüştüren aynı ekibin marifeti”

“Bir kaç yandaş esnafın daha çok kazanması için Büyükşehir Belediyesi ekmek fabrikalarındaki ekmek üretimini azaltarak vatandaşımızı büfe önlerinde saatlerce bekleten, yine ayna amaçla seferdeki otobüs sayısını düşürerek hemşehrilerimizi duraklarda fazladan bekleten de aynı yönetimin işidir. Yani çileyi zulme dönüştüren aynı ekibin marifetidir.”

“Sivrisinek, karasinek, tatarcık, haşeratlar…”

“Özellikle bu yaz mevsiminde sivrisinek, karasinek ve tatarcık gibi sinekler ve farklı haşeratlar yüzünden geceleri uyuyamaz hale gelen insanlarımız adeta isyan etmektedir. Larva döneminde yapılmayan ilaçlama, içinde bulunduğumuz dönemde de yetersiz kalınca vatandaşlarımız kâbusu yaşamaktadır.”

“Adana çaresiz değildir! Az kaldı!”

“Kültürüyle, sanatıyla, sanayisiyle, tarımıyla Türkiye’ye öncülük eden bu şehir, beceriksiz yönetimlere mahkûm ve mecbur değildir. Adana çaresiz de değildir! Az kaldı! Trafik çilesine, uykuları kaçıran sinek istilasına, ekmek kuyruklarına ve duraklarda saatlerce otobüs beklemeye son vereceğiz!”

“Elimizi taşın altına koymaya varız”

“Hiçbir belediyeye, hiçbir vatandaşımıza ayrımcılık yapmayan, herkese eşit ve adil hizmet sunmayı ilke edinen bir anlayışı Adana’ya hâkim kılacağız. Biz sadece bu özetlediğimiz sorunları değil, ekonomiden ticarete, üretimden istihdama her alanda Adana’mızın hamle yapması için de elimizi taşın altına koymaya varız ve hazırız!”