Adana'nın İlk Millet Bahçesi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Adana’nın İlk Millet Bahçesi

Bu haber 25 Eylül 2018 - 13:48 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Adana İl Başkanı Fikret Yeni,önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Gül Demet Sarı, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  130 bin metrekare alan üzerine inşaatı devam eden Adana’nın ilk Millet Bahçesi inşaatını gezdiler. Yapım işlerinin Ekim ayı sonu gibi tamamlanarak hizmete açılacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Millet Bahçesi hakkında bilgiler verdi. İnşaatın Ekim ayı sonu gibi tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

 

Adana’da ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Çelikcan Yüreğir’de yeşil alanları hızla çoğalttıklarını belirterek ” Yılbaşında inşaatını başlattığımız Millet Bahçesinin içerisinde zip coaster, hayal yeli, botanik park, su kayağı tesisi, optimist marina, yelken spor kulübü,seyir terasları,deniz feneri, engelli lokalleri, anfi tiyatro, festival meydanı ve bir çok sosyal donatı yapılıyor. Bunun yanı sıra bisiklet yolları, yürüyüş parkurları, geniş kapasiteli otopark da olacak. İnşaatı tamamlandığı zaman buraya gelen vatandaşlarımız aileleriyle birlikte akşama kadar vakit geçirebileceklerdir. ” şeklinde onuştu.

 

YÜREĞİR SOSYAL VE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİĞİN

EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYOR

 

Adana’nın dünyada şehrin içinden nehrin geçtiği nadir kentlerden biri olduğunun altını çizen Jülide Sarıeroğlu, “Bugüne kadar Seyhan Nehri’nin güzelliğinden yeteri kadar faydalanamadık. Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan Millet Bahçesi ile inşallah Seyhan Nehri’nin de hakkını vererek güzelliklerini hep birlikte yaşayacağız. Seyir terasında, şezlonglarda çayımızı kahvemizi içerek Seyhan Nehri’nin güzelliklerini göreceğiz İçersine kır kahveleri, bisiklet yolları, kıraathane, çocuk oyun alanları olan çok güzel bir millet bahçesinin açılışını Kasım ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Adana’da sosyal ve kültürel belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.