ADANA'MIZ, LEZZET FESTİVALİ COŞKUSUNA HAZIR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ADANA’MIZ, LEZZET FESTİVALİ COŞKUSUNA HAZIR

Bu haber 12 Ekim 2018 - 17:54 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş, ilki geçen yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören “ Lezzet Festivali” ne yönelik hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

ADANA LEZZET FESTİVALİ, TAM BİR ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK

12 Ekim Cuma günü saat 15.00’te  başlayıp 13 Ekim Cumartesi ve 14 Ekim Pazar günleri arasında devam edecek olan ‘’Adana Lezzet Festivali” nin hayli renkli etkinliklere sahne olacağını ve tam bir “Şölen” havasında gerçekleşeceğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, yerli ve yabancı tüm lezzet tutkunlarını bir kez daha festival coşkusunu yaşamaya çağırdı.

ADANA’NIN ZENGİN MUTFAK KÜLTÜRÜ TÜM DÜNYAYA TANITILACAK

Vali Mahmut Demirtaş, lezzet festivalinin düzenleneceği Merkez Park’taki alanda kurulan çadırları ve stantları incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, bu yıl çok daha zengin içerikli olan “Adana Lezzet Festivali” ile kentin yemek kültürünü ve eşsiz lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını bir kez daha ifade etti.

AÇILIŞ TÖRENİ, BANDO EŞLİĞİNDEKİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ ve FESTİVAL MANGALININ YAKILMASIYLA BAŞLAYACAK

Adana Valiliği’nin himayelerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediyelerimiz ve Odalarımızın destekleriyle düzenlenen “Adana Lezzet Festivali”, 12 Ekim Cuma günü saat 15.00’te bando eşliğinde  gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festival açılış mangalının yakılmasıyla sürecek olan ‘’Adana Lezzet Festivali”,

cuma, cumartesi ve pazar günleri boyunca düzenlenecek olan “Gastronomi şovları, paneller, söyleşiler, fotoğraf sergileri, eğitim seminerleri, hasat gezileri, Seyhan Nehri üzerinde flyboard su, lazer, havai fişek gösterileri,  yemek atölyeleri faaliyetleri, stant gezileri, yerli ve yabancı gurmeler ile festivalin misafir ülkesi olan Çin başta olmak üzere dünyaca ünlü şeflerin yerel ve ulusal basın röportajları” ile devam edecek.