Adana Ülkü Ocakları yaraları sarmayı sürdürüyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Adana Ülkü Ocakları yaraları sarmayı sürdürüyor

Bu haber 18 Şubat 2023 - 20:05 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.

Tüm insanlığı yasa boğan ve “Yüzyılın Felaketi” olarak nitelendirilen, aynı gün içinde birbirinden farklı olarak gerçekleşen iki depremde, kaybettiğimiz onbinler hepimizi yasa boğdu.

6 Şubat Pazartesi günü saat 4.17’de gerçekleşen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan sonrası, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatı sonrası Ülkü Ocakları tüm gücüyle sahaya inmişti.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin, “İhtiyaç olan kan sa kan vereceğiz… Emekse emek vereceğiz. Mücadeleyse mücadele edeceğiz. Üzerimize göçen binaları mutlaka kaldıracağız” sözü üzerine harekete geçen Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Cem Tutsoy, teşkilat olarak teyakkuza geçtiklerini, Genel Başkan Bahçeli’nin sözlerini görev addederek, tüm güçleriyle sahaya indiklerini, halkın yaralarını sarmak için çabaladıklarını belirterek, bir yandan arama-kurtarma çalışmalarına destek olduklarını diğer yandan da depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalıştıklarını dile getirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım öncüğünde harekete geçen Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Tutsoy, “Başta İl Başkanlığı yönetimimiz olmak üzere 11 İlçe Ocaklarımızla birlikte, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, ,Yumurtalık ve Karaisalı’da Ülkü Ocakları teşkilatlarımızı da harekete geçirerek, karınca misali su taşıma seferberliğinde bulunarak, depremzedelerin yaralarını sarmak için gönül seferberliği ilan ettik.

Hatay, Kahraman Maraş, Gaziantep ve Malatya’ya ihtiyaç tırları ulaştırdık. Bilhassa Hatay’da kazı çalışmasında teçhizatlı bir şekilde katılımda bulunduk.

El birliği içerisinde hareket ederek yaralarımızı saracağız. Kötü günleri birlikte aşacağız. Allah milletimize bir daha böyle kötü günler yaşatmasın… Ölenlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz” dedi.