ADANA TANITIM GÜNLERİ 8-11 ARALIK’TA ANKARA’DA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Hukuk dünyasına 14 avukat katıldı

Genel, Gündem, Yerel Haberler

İsmail Koncuk basın açıklaması

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Kıyma bile 300 lira”

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA TANITIM GÜNLERİ 8-11 ARALIK’TA ANKARA’DA

Bu haber 13 Kasım 2022 - 2:11 'de eklendi ve 103 views kez görüntülendi.

Adana Valiliğinin himayesinde, merkezi Ankara’da bulunan Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından MSR Fuarcılık Organizasyonunda, 8-11 Aralık 2022 tarihleri arasında, Ankara’da, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde (Altınpark), “Adana Tanıtım Günleri” düzenlenecek.

 

Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Yunus Sakarya, yönetim kurulu üyeleri ve ilçelerdeki temsilcilerinin geniş katılımı ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında, “Adana Tanıtım Günleri’nin detayları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

 

ADANA’YA DAİR HERŞEY

Genel Başkan Yunus Sakarya, derneğin kuruluş öyküsünden söz ederek başladığı konuşmasında, 2016 yılında kurulan derneğin amacının öncelikle Ankara’daki Adanalıları bir araya toplamak olduğunu, daha sonra birçok ilde temsilcilikler açtıklarını bildirdi.

 

Sakarya, Adana’nın 15 ilçesinin yanı sıra İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bolu, Tokat, Kastamonu, Aydın, Antalya ve Bursa gibi birçok şehirde temsilcilikleri ve yaklaşık 700 üyeye sahip olduklarını bildirdi. Sakarya, bünyelerinde kadın ve gençlik kolları ile hizmet verdiklerini, Ankara’ya gelen Adanalıların hemşehri kapısı olduklarını ifade etti.

 

Adana Valiliği himayesinde, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının desteklediği Tanıtım Günleri’nin 8-11 Aralık 2022 tarihlerinde, Ankara’da, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde (Altınpark) gerçekleştirileceğini bildirdi.

 

Tanıtım Günleri’ne ilişkin detaylı bilgiler de paylaşan Yunus Sakarya, “Etikliğimizde Adana’nın tarihi ve doğal güzellikleri, ulaşım ve konaklama imkanları ve turistik değerleri öncelikli olarak tanıtılmakla birlikte ünlü lezzetlerimiz de elbette olacak” dedi.

 

Adana’nın  tarihi, kültürel ve  folklorik değerlerinin yanı sıra ünlü lezzetlilerinin de tanıtılacağı Tanıtım Günleri’nde, ulusal düzeyde farkındalık yaratmayı amaçladıklarını bildirdi.

 

Adana’nın ticaretini, sanayisini ve turizmini geliştirmeyi hedefleyen Tanıtım Güleri’nin,  Türkiye’nin 1 numaralı şehrine yakışır güzellikte geçmesi için yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Yunus Sakarya, yaklaşık  5.750.000 kişinin yaşadığı Başkent Ankara’da, soğuk kış günlerinde Adana sıcaklığını yaşatacaklarını vurguladı.

 

Yunus Sakarya, kebabından şalgamına, tatlılarından şırdanına kadar  Adana lezzetlerinin de her türlüsünün yer alacağı Tanıtım Günleri’ne, tüm Adana markalarını davet etti.

 

Tanıtım Günleri’nde katılımcı olarak yer almanın ön koşulunun Adana firması olma zorunluluğu bulunduğunun altını çizen Yunus Sakarya, 4 gün sürecek Tanıtım Günleri kapsamında konser programları ve sürpriz sanatçıların da yer alacağını sözlerine ekledi.

 

Dernek Genel Sekreteri Mehmet Kubat ise nüfusu Adana’nın bir ilçesi kadar olan şehirlerin bile her yıl düzenli olarak tanıtım günleri düzenlediğinin altını çizerek, “Adana Türkiye’nin bir numaralı şehri ve tanıtılacak çok değerleri var. Sanatından, kültürüne, lezzetlerinden tarihi ve doğal güzelliklerine kadar Adana her yönüyle muhteşem bir şehir. Bu güzelliği herkes görsün, tanısın istiyoruz” dedi.

 

Mehmet Kubat, Türkiye genelinde 32 şehirde temsilciliklerinin bulunduğunu,  Adana’ya dair her konuda  bir sivil toplum kuruluşu olarak görüşlerini beyan edip,  takipçisi olduklarını ifade etti.

 

Başkan Sakarya ve yönetim kurulu üyeleri toplantının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayarak, tüm Adana markalarını Ankara’ya davet ettiler.