Adana Tabip Odası 2022-2023 Ara Genel Kurulu Yapıldı – | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Tabip Odası 2022-2023 Ara Genel Kurulu Yapıldı –

Adana Tabip Odası Seçimsiz Ara Genel Kurulu Dr. İbrahim Halil Bardakci, Dr. Fulya Tüşümel ve Dr. Hisar Altınol’un divana seçilmeleri ile 2022-2023 Ara Genel Kurulu yapıldı.

Bu haber 30 Nisan 2023 - 12:59 'de eklendi ve 201 views kez görüntülendi.

Tabip Odası 2022-2023 Ara Genel Kurulu Yapıldı

Adana Tabip Odası Seçimsiz Ara Genel Kurulu Dr. İbrahim Halil Bardakci, Dr. Fulya Tüşümel ve Dr. Hisar Altınol'un divana seçilmeleri ile 2022-2023 Ara Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurul; pandemi ve deprem nedeniyle yaşamını yitiren hekim ve anıına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

UZM. DR. MENTEŞ, “ÜLKEMİZ DOĞAL AFETLERLE SARSILDI”

Divan Başkanı Dr. İbrahim Halil Bardakci'nin gündem gereği söz verdiği , yaptığı açılış konuşmasında “Pandemi ve doğal afetlerin ülkemizi sarstığı bir dönemde görevimizi layıkıyla yapmayı sürdürdük. Depremde üstlendiğimiz lojistik desteğimizi başarıyla tamamladık. Depremin yaşandığı ilk geceden itibaren Tabip Odamızın hizmet binasını barınmaları için meslektaşlarımıza ve halkımıza açtık. Üç öğün yemek desteği sağladık. Her açıdan zorlu günler yaşadık. Doğal ve yapay afetler yanında Antidemokratik baskılar, hak, hukuk, adalet sistemimizin işlemeyişi, siyasetin kutuplaştırıcı ve şiddet içeren dili her geçen gün ağırlaştı. Hekimleri yıldırmaya çalıştılar. ‘Giderlerse gitsinler' dediler. Ama biz hekimler yılmadık. 7/24 görevimizin başında kaldık. Canımızı seve seve vereceğimiz ülke insanımıza hizmete devam ettik. Genç meslektaşlarımıza “Ülkenizi terk etmeyin” çağrısında bulunduk. Her şeye rağmen önümüzdeki güzel günlerin geleceği umuduyla demokrasiyi, hak, hukuk ve adaleti, barışı, özgürlüğü ve kardeşliği, iyi hekimliği, herkese parasız, ulaşılabilir eğitim ve sağlık sistemini yeniden kuracağımız inancındayız. Genel kurulumuza katılan ve odamız yönetimine destek olan tüm meslektaşlarımıza yönetim kurulum adına sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

DR. AHMET SUNTUR BİLANÇOLARI SUNDU

'un sunduğu yıllık çalışma raporları ve bilançolar ibra edildi. 2022-2023 bütçe taslağı oy birliği ile karara bağlanmasının ardından genel kurul; dilek ve temenni konuşmalarının ardından sona erdi.