Adana genelinde 109 adet içme suyu deposu inşa edildi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana genelinde 109 adet içme suyu deposu inşa edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, kentin önemli problemlerini hızla geride bırakıyor.

Bu haber 03 Temmuz 2023 - 20:23 'de eklendi ve 87 views kez görüntülendi.

Büyükşehir çalışıyor, Adana'ın sorunları hızla çöülüyor

(ASKİ) Zeydan Karalar'ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, kentin önemli problemlerini hızla geride bırakıyor.

Vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli su temin etmek için şehir genelinde içme suyu yatırımları gerçekleştiren Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), bu çalışmalar kapsamında Adana genelinde çok sayıda su deposu inşa etti.

Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Karaisalı, Ceyhan, Karataş, Yumurtalık, Kozan, Pozantı, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinde gerçekleştirilen projeler sonucunda 109 adet yeni içme suyu deposu ve terfi merkezinin yapımı tamamlandı.

YÜREĞİR VE SARIÇAM'IN ARTAN SU İHTİYACI KARŞILANIYOR

Sarıçam ve Yüreğir ilçelerinde yaşanan hızlı yapılaşma ve büyüyen nüfus yoğunluğu nedeniyle artan su ihtiyacına çözüm getirmek amacıyla harekete geçildi. İçme sularının yetersiz kalmaması için mevcut depoya ek olarak 15 bin metreküp kapasiteli yeni bir içme suyu deposu yapıldı. Yeni deponun tamamlanmasıyla birlikte mevcut depoların kapasitesi 30 bin tona ulaşmış oldu.

Sarıçam ilçesi Akkuyu ve Buruk mahallerine sağlıklı içme suyu temin etmek için Akkuyu Mahallesi'ne 4000 m3 ve 2000 m3 kapasiteli iki adet içme suyu deposu inşa ediliyor. Çalışmalar tamamlandığı zaman bölgede ikamet eden vatandaşlar sağlıklı suya kavuşacak.

ESKİ DEPOLARIN BAKIM VE ONARIMLARI YAPILIYOR

İçme suyu deposu inşa etmenin yanı sıra eski depoların bakım, onarım ve yenileme işleri de ASKİ ekipleri tarafından titizlikle gerçekleştiriliyor.

İçme suyu ihtiyacını karşılamak ve vatandaşlara kaliteli su ulaştırmak için hayata geçirilen içme suyu projeleri dahilinde 2019 yılından bu yana 2033 kilometre uzunluğunda içme suyu hattının yapımı tamamlandı.