ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN Wİ-Fİ HİZMETİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN Wİ-Fİ HİZMETİ

Bu haber 10 Eylül 2018 - 9:25 'de eklendi ve 4.289 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi şehiriçi belediye otobüslerinde seyahat ederken ücretsiz Wi-Fi hizmeti vereceğini duyurdu. Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi başkanı Murat Kütükçü, Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi başkanı Mükremin Duygun, Türk Telekom Adana Bölge müdürü Yılmaz Tohumoğlu ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hizmet hakkında konuşarak halka bilgilendirmelerde bulundular.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi başkanı Murat Kütükçü, “Adana’da ‘Toplu taşıma kullan. Zaman sana kalsın.’ sloganı ile başlatılan ve toplu taşımanın ulaşımda toplum standartını yükseltmesi projesi kapsamında şehir merkezinde çalışan belediye otobüslerimizin tamamında ücretsiz Wi-Fi sistemi olacaktır. Büyükşehirlerimizin içinde sadece 5 büyükşehirimizin denemesinde kısmen başarılı oldu. Bu konuda Adana merkezin tamamında başarı sağlamış bulunmaktayız. Adana’da konfor ve refah seviyesini yükselttik. Herkese hayırlı olsun.” Dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem dairesi başkanı Mükremin Duygun Wi-Fi hizmeti hakkında teknik bilgilendirmede bulundu. Duygun, “Otobüse bindiğimiz zaman telefonun Wi-Fi kısmını açtığımızda önümüze gelen ekrana TC kimlik numaramızı ve telefon numaramızı gireceğiz. Giriş yapıldığı zaman telefonumuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra internete bağlanmış olacaksınız. Bir araçtan girdikten sonra diğer araçlarda da otomatik olarak bağlanacaktır. Adana’ya Adanalıya hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

Türk Telekom Adana Bölge müdürü Yılmaz Tohumoğlu, “Adana Büyükşehir Belediyesinin Adanamıza vizyon katan teknolojiye önem veren ve halkının daha refah daha rahat bir yaşantı tarzına katkı sağlayan çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İnternet bu dönem için sağlık, eğitim, alışveriş, reklam, banka işleri, elektronik ticaret haline geldi. İnternetin toplumun bütün kesimlerine girdiği bu dönemde belediye otobüslerimizde toplu taşıma araçlarımızda bu hizmetin verilebiliyor olması oldukça önemli. Gerçekten bir büyükşehire yakışır vizyoner projelerine altyapı desteği sağlamaktan dolayı Türk Telekom olarak gurur duyuyoruz. Bu işe vesile olan başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye ve ulaşım ve bilgi işlem daire başkanlarımıza da teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak otobüslerde uygulamaya koyduğumuz ücretsiz Wi-Fi hizmeti devreye girmiş bulunmakta. Göreve geldiğimiz zamandan beridir ulaşımda niteliği konforu arttırmak ve hızlandırmak noktasında Adana’ya alt yapımızda çok önemli işlere imza attık. 2014 yılından beri tam 143 adet yeni otobüs alıp Adananın ulaşım hizmetlerinde standartını yükselttik. İlçeler arasında şehir merkezine bağlantı tesis etmek üzere ilçeler arasına 10 adet daha otobüsü siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. 66 olan hat sayımızı şuan itibari ile 97 ye ulaştırdık. Bu ulaşım ağımız genişleyerek, genişlerken de niteliğini arttırabildiğimizin en güzel delilidir. Adanamızın her köyüne ve ilçesine araç gönderdik. Bunun yanında da 01.10.2018 tarihinden itibaren de belediye otobüslerinde hastaneler, otogar, istasyon gibi ana ulaşım hatlarında ilk defa Adana’da 24 saat hizmet verme uygulamasını başlattık. Kozan ve Ceyhan hatlarımız da vatandaşlarımızı havalimanına kolayca ulaşım sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bunlarla birlikte Türkiye’de bir ilki başardık. Türkiye’de hiçbir büyükşehir belediyesi başarabilmiş değil. 01.08.2018 tarihi itibariyle özel halk otobüsleri ve dolmuşlar da dahil olmak üzere belediye otobüslerimiz gibi kentkartlar ile hizmet vermeye başladı. Artık Adana’da ulaşım hatlarımız, araçlarımız gerek özelde gerekse belediyenin araçlarında kentkartla kullanılabilir duruma gelmiştir. Engelli vatandaşlarımızın, emeklilerimizin, şehit ve gazi yakınlarımızın daha rahat kullanabilmesini sağlamış bulunmaktayız.” Şeklinde konuştu.

Sözlerine şu şekilde devam eden Sözlü, “28.08.2018 tarihinden itibaren de Adana’da bir yenilik daha yapmış bulunuyoruz. Belediye otobüslerimizde ücretsiz Wi-Fi hizmetine geçtik. Hareketli halde internete bağlanmanın en kolay yolu bu. İnternet şuanda dünya halklarının en büyük ortak paydası. İnternet ile dünya avucumuzun içine girmiştir. İnternet bilgiye ulaşmanın ve sosyalleşmenin en kolay yolu oldu. Bunlar içinde belediyemizin tüm otobüslerinde interneti Adana tabiri ile beleş hale getirdik. Adana’da ya da Türkiye’nin her tarafında belediye hizmetlerinde yerel hizmetlerde kaynak önemli bir güçtür ama kaynak tek başına değildir. Bugün iktidar nimetlerinden istifade edemeyen bir belediye olarak Türkiye’de en çalışkan en başarılı büyükşehir kadrosuna sahip belediye başkanıyım. Biz her şeyin en iyisini en doğrusunu yapmak ve hemşehrilerimize nitelikli hizmet sunmak noktasında her zaman iddialıyız.” Dedi.