Adana Barosunda 27 avukat hukuk dünyasına katıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Adana Barosunda 27 avukat hukuk dünyasına katıldı

Bu haber 26 Eylül 2022 - 18:32 'de eklendi ve 146 views kez görüntülendi.

Barosunda stajlarını başarıyla tamamlayan 27 avukat hukuk dünyasına adım attı.

Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Baro yönetimi, avukatlar, aileler ve konuklar katıldı. Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, meslektaşlarına toplu yemin ettirdikten sonra bir konuşma yaptı. Misafirleriyle hep birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek sözlerine başlayan Av. Gökayaz, baromuzun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“UYUM BÜROMUZU FAALİYETE GEÇİRDİK”

Av. Gökayaz, mesleki dayanışma ruhunu arttırdığımız bir dönem geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Göreve gelir gelmez Uyum Büromuzu faaliyete geçirdik. Baromuzun hayali olan projemiz sayesinde 37 meslektaşım Uyum Bürosu'nda el ele vererek geleceğe güvenle bakıyorlar. Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz.

ADABAYS' KURDUK

Meslektaşlarımızın zor günlerine destek olmak için 2021 yılının Aralık ayında “Adana Barosu Avukatları Yardımlaşma Sandığı” ADABAYS' ı hayata geçirdik. Şu anda 136 meslektaşım ADABAYS'a üye olarak sandığımıza güç verdiler. Verdikleri destek nedeniyle hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

ÇALIŞTAY DÜZENLEDİK

Çağımızın ve ülkenin utancı haline gelen kadın cinayetlerine karşı Kadın Hakları Merkezimiz büyük çaba harcıyor. Baro olarak 18/19 Mart 2022 tarihleri arasında “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu çalıştay ve paneli düzenledik. Sorunun çözümüne ilişkin ortak Sonuç Bildirgesi'ni ve Sosyal Politikalar Bakanı'na sunduk. Bu topraklarda kadına karşı şiddetin önlenmesi için var gücümüzle çalışacağız.

ADLİ YARDIM GÖREV SAYISINI 3'E KATLADIK

Göreve geldiğimizde Adli Yardım görev sayısını arttırma çabasına girdik. Adli Yardım hizmetlerinde görev sayısını 3' katladık. Seyhan Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda hak arayan yurttaşlarımız için Adli Yardım bütçemize 500 bin TL maddi kaynak sağladık. Kaynak için Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay'a, Seyhan Belediye Meclis Üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biz, bu dönem durup dinlenmeden çok çalıştık. Adana Barosu büyük bir ailedir. Mesleki dayanışma ile nasıl güçlü ve geleceğe umutla bakabildiğimizi gördük.”

MESLEKTAŞLARINA TAVSİYELERDE BULUNDU

Av. Gökayaz, konuşmasında mesleğe adım atacak meslektaşlarına tavsiyelerde bulunarak, “Salonda çok güzel bir görüntü var. Bugün ülkenin ve mesleğin içinde bulunduğu durumdan dolayı hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Hepinizin mesleğin onurunu ve kurallarını koruyacağınıza inanıyorum. Kaygıdan çok çalışmayı ön plana koyun. Avukatlık mesleğinde sabrı, cesareti ve bilgiyi ortaya koyarsanız; meslek kurallarına da riayet edildiği sürece başarılı olmamanız mümkün değil. Bugün aramıza katılan meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyor ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum. Ailelerine, büro avukatlarına emek ve katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Av. Gökayaz'ın konuşmasının ardından cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan avukatlar şu isimlerden oluştu: Ahmet Çevik, Büşra İnce, Mine İnce, Gizem Sarıaslan, Alper Özdemir, Sema Akyol, Zehra Ocak, Nur Sena Yıldırım, Mücahit Yıldırım, Zeynel Furkan Yılmaz, Sedanur Akkaş, Ali Gökalp, Simanur Kocadurmuş, Mustafa Mert Dağlı, Fatma Akdağ, Alper Kıdık, Enfal Pişkin, Büşra Şafak, Helin Şevik Demir, Seyyid Bilal Akyol, Zeynep Bal, Ali Beklen, Yağmur Büyükbaş, Ömer Faruk Durmuş, Burak Kocaçiftçi, Yusuf Elbüken ve Şeyda Çelik.