ADANA BAROSU MESLEK ŞEHİDİ Av. ŞEHİT SAVAŞ BEDİR’İ KABRİ BAŞINDA ANDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA BAROSU MESLEK ŞEHİDİ Av. ŞEHİT SAVAŞ BEDİR’İ KABRİ BAŞINDA ANDI

Bu haber 23 Ekim 2022 - 18:27 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.

Anma programına katılan avukatlar merhum meslektaşları Av. Savaş Bedir ve aynı olayda şehit olan İcra Memuru Hasan Fındıl'ı kabrine karanfil ırakıp, dua ettiler.

Buruk Mezarlığı'nda düzenlenen anma programında konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz şunları öyledi:

“Savaş Bedir'i unutmadık, unutmayacağı. 21 yıldır onun adına düzenlediğimiz turnuvası ile adını yaşatıyoruz. Hain bir saldırı sonucunda görevini ifa ederken katledilen, meslek şehidimizi ve aynı olayda yitirdiğimiz icra memuru Hasan Fındıl'ı rahmet ve saygıyla anıyorum. En güzel çağlarında, mesleğe ve yaşama dair umutlar taşıdığı dönemlerinde yitirdiğimiz Av. Savaş Bedir'e yönelen bu saldırıyı ve zihniyeti lanetliyorum. Yaşanması kabul edilmeyen bu olayların altında avukatı mesleki bilgi ve deneyimini sunan kişi olarak değil, dosyanın ve uyuşmazlığın tarafıymış gibi gören zihniyetin saldırısı vardır. Dileğimiz; insanlarımızın hak arayışında ve adalete erişiminde sesi olan meslektaşlarımıza yönelik sözlü ve fiili saldırıların son bulmasıdır. Bu tür üzücü olayların yaşanmaması için de Baro olarak üzerimize düşenleri fazlasıyla yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.”