“İktidara alternatif olamayan bir muhalefet olduğu için Deva Partisi kuruldu.” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“İktidara alternatif olamayan bir muhalefet olduğu için Deva Partisi kuruldu.”

Bu haber 11 Mart 2022 - 10:30 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

DEVA Partisi Adana İl Başkanı  Sadullah Kısacık, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin 2. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Kısacak DEVA Partisi Adana İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasından sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başkan Kısacık basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan tam 2 yıl önce, 9 Mart 2020 tarihinde, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan öncülüğünde 90 kurucumuz, Türkiye’de Demokrasi ve Atılım zamanı diyerek DEVA Partisi’ni Türkiye siyasi hayatına kazandırmıştır. Türkiye’nin sorunları yıllardır her gün daha da büyüyor, gerginlikler her gün daha da artıyor fakat görevi sorun çözmek ve vatandaşları arasında birliği sağlamak olan siyaset mekanizması tıkandığı için bir türlü bu sorunlara cevap veremiyordu. İşte bu kapsamda yıllardır Türkiye’de yeni bir siyasi arayış vardı fakat bu arayışa cevap verecek siyasi bir oluşum oluşmamıştı. Tam da bu zamanda Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çıkışı ve Deva Partisinin kuruluşu milletimize umut oldu.

Deva Partisi Türkiye siyasetine yeni bir umut, yeni bir ses, yeni bir nefes olarak kuruldu. Mevcut iktidarın ülkeyi iyi yönetemediğini, liyakatsız kadroların iş başına getirildiğini ve bu kadroların ülkeyi bugünkü kriz ve kaosa getireceğini o günden görüp Deva Partisini kurduk.

Şunu net olarak ifade etmek isterim ki Deva Partisi ihtiyaca binaen kurulmuş bir partidir.Ülkeyi iyi yönetemeyen bir iktidar ama iktidara alternatif olamayan bir muhalefet kadroları olduğu için Deva Partisi kuruldu.

“BU PAZAR SEÇİM OLSA BİLE HAZIRIZ”

Deva Partisi olarak içi boş söylemlerle siyaset yapmanın karşısındayız. Kadrolarımızla, vizyonumuzla, plan ve projelerimizle siyaset yapıyoruz. Bu kapsamda iktidara
geldiğimizde ilk 90 günde ilk 360 günde neler yapacağımızı detaylı olarak anlattığımız eylem planları hazırladık. Bu eylem planlarının ilki olan Tarım Eylem Planı bizzat sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımı ile Adana’da açıklandı. Bu çerçevede Deva Partisi olarak şimdiye kadar Tarım Eylem Planı, Yerel Yönetimler
Afet Yönetimi Eylem Planı, Sosyal Politikalar Eylem Planı, Demokrasiye Geçiş Eylem Planı, Yarına Atılım Eylem Planı ve Ekonomi Eylem Planı hazırladık. Bu eylem
planlarını 20’ye tamamlayacağız.

Sonuç itibari ile Deva Partisi 2 yıldır damla damla büyüyerek, tüm ülke sathında 81 İl teşkilatı, 708 ilçe teşkilatı, 132000 resmi üye sayısı ve gönüllüleri ile beraber bu Pazar seçim olsa hazır hale gelmiştir.

“İYİ Kİ DEVA PARTİSİNİ KURMUŞUZ”

Dün itibari ile partimizin 2. Kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık. Esnaf gezileri, ev ziyaretleri ile halkımızla bir araya geldik. Yaptığımız ziyaretlerde halkımızın bize olan ilgisini, alakasını, teveccühünü ve güvenini gördükçe Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın dediği gibi iyi ki Deva Partisini kurmuşuz diyorum.”

Yeni Bizim Adana Gazetesi Yazı işleri müdürü Pınar Aytekin’in, ‘Neden kadın kotası var, kadınlara kota koymayın” sorusuna cevap veren Başkan Kısacık şu ifadelere yer verdi:

“Biz kadın kotasını yüzde otuz beş dedik ama bu sınırlı değil tabi ki… Partimizin kapısı özellikle kadınlara sürekli açıktır. Biz kadınların siyasette her zaman olmasını isteyen bir partiyiz. Yalnız kadınlarımız maalesef siyasete girmek konusunda çekimser kalıyorlar. Kadını siyasete çağırmakta güçlük çekiyoruz. Kadının toplumun her kesiminde var olması gerekiyor.”