4. Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali yapıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

4. Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali yapıldı

Başkan Zeydan Karalar, “Denizi, kumsalları, doğal ve tarihi güzellikleri ile turizmin önemli merkezlerinden olan Yumurtalık’ın güzelliklerini hemşehrilerimizle buluşturduk”

Bu haber 20 Ağustos 2023 - 12:33 'de eklendi ve 133 views kez görüntülendi.

Zeydan Karalar, “Denizi, sahilleri, tarihi ve doğası ile Yumurtalık önemli bir turizm ilçesi.”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Yumurtalık ilçesindeki turizm değerlerinin tanıtıldığı ve 2 gün süren festival kapsamında tarihi göç yoluyla ilgili fotoğraf sergisi, yöre halkının faaliyet gösterdiği hediyelik eşya stantları, konserler, bando gösterisi, halk oyunları ile halk müziği resitali yer aldı.

Başkan Zeydan Karalar, “Denizi, kumsalları, doğal ve tarihi güzellikleri ile turizmin önemli merkezlerinden olan Yumurtalık’ın güzelliklerini hemşehrilerimizle buluşturduk” dedi.

Festivale eşi Nuray Karalar ile birlikte katılan ve halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminden bu yana, Adana’da 10 adet tarihi kimliği restore eden ve geleceğe miras bırakmayı sağlayan işler yaptıklarını anlattı.

TARİHİ MİRASI, DOĞAL GÜZELLİKLERİ GELECEK NESİLLERE TAŞIMALIYIZ

Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “Adana’nın dört bir yanında, Anavarza’da, Tepebağ’da, Ceyhan’da, Karataş Magarsus’ta tarihi eserleri korumak ve gün yüzüne çıkarmak için hem kendimiz çalışıyoruz, hem de ilgili kurumlara ve üniversiteye destek oluyoruz. Atalarımızdan bize kalan tarihi mirası, gelecek nesillere taşımak bizim asli görevimiz olmalı.”

Adana genelinde ve Yumurtalık’ta yapılan hizmetlerle ilgili bilgi de veren Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle tamamladı: “Yumurtalık ilçemizin yollarının tamamını yapıyoruz. Her yıl yaz aylarında su ile ilgili ortaya çıkan sorunu çözdük. Yumurtalık’ta bir arıtma yapacağız. Merkezin ve sitelerin arıtmasını yaparak, önemli bir problemi çözmüş olacağız.”