33 MUHTEŞEM BEYİN ARANIYOR… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

33 MUHTEŞEM BEYİN ARANIYOR…

Bu haber 06 Ağustos 2020 - 18:19 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Sadece Adana’da değil Türkiye’de farkındalık yaratarak ilk Fen ve Teknoloji Lisesi olan Özel Adana Çınarlı Fen ve Teknoloji Lisesi  (İSTEC), eğitimde çağ atlatıyor…

Adana’da ilk ve tek Fen ve Teknolojisi Lisesi olana Özel Adana Çınarlı Fen ve Teknoloji Lisesi  (İSTEC), muhteşem kadrosuyla yetiştirecek ve geleceğe hazırlayacak 33 muhteşem beyin arıyor.

STEAM ODAKLI ÇALIŞIYORLAR

Sarıçam’da Çınarlı mahallesinde faaliyete geçen İSTEC Okulu sınıflarından teknoloji laboratuarına, bahçesinden eğitimde kullanılacak araç gereçlerine kadara mükemmel bir şekilde eğitim ve öğretime hazır halde, yetiştirip geleceği hazırlayacak öğrencileri kayıt etmeye devam ediyor. İSTEC Okulu STEAM odaklı çalışarak da farkındalık yaratıyor.

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI YETİŞECEK

Öğrencilerin gerçek yaşam problemlerini çözerken karşılaştıkları, fen, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanlarını birlikte kullanılması gerektiği eğitim yaklaşımı olan STEAM modeliyle öğrencileri hayata hazırlarken hedeflerini oldukça yüksek belirleyen İSTEC, geleceğin bilim adamlarını belirlemeye hazırlanarak, muhteşem 33 beyni bir arada okutmak için kolları sıvadı.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN